• Ceturtdiena, 2020. gada 6. augusts
  • Vārda diena: Aisma, Askolds
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Šodien Latvijas Olimpiskās komitejas Izpildkomitejā viens no dienas kārtības jautājumiem paredzēts apspriest bobsleja federācijas prezidenta Jāņa Kola rosināto jautājumu par tā saucamo Daugavas stadiona Estakādes lietu.

**

Lauksaimniecības universitātes pētnieki testē jaunus augu aizsardzības līdzekļus, lai nākotnē pasargātu smiltsērkšķus no raibspārmušas. Pēc 2021. gada audzētāji nevarēs lietot insekticīdu, kas līdz šim palīdzējis kaitēkli apkarot, jo to, līdzīgi kā daudzus citus dabai kaitīgos preparātus, aizliegusi Eiropas Savienība. Lai arī tiek meklētas citas metodes, pētnieki vienlaikus norāda, ka lauksaimnieki pārlieku ilgi ir paļāvušies uz ķīmiskiem līdzekļiem un dabas aizsardzības tendences pieprasa meklēt agrotehniskus veidus, kā ierobežot kaitēkļus bez insekticīdiem. Plašāk Sintijas Ambotes ierakstā.

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Satiksmes ministrs vērtē situāciju saistībā ar ASV sankcijām pret Lembergu

Valdībā 10.decembrī plānots spriest par tālāko rīcību pēc tam, kad ASV nolēmušas vērst sankcijas pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu un Ventspils brīvostas pārvaldi. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) intervijā Latvijas Radio 1 atzina, ka Ventspils brīvosta ir viens no būtiskākajiem Latvijas tranzīta sistēmas elementiem. Tāpēc jebkādas darbības ierobežošana, piemēram, norēķināšanās ar Ventspils brīvostas pārvaldi par tās sniegtajiem pakalpojumiem varētu ietekmēt brīvostas darbību.

Tā kā sankciju sarakstā iekļuvusi arī Ventspils Attīstības aģentūra, Biznesa attīstības asociācija un Latvijas Tranzīta biznesa asociācija, satiskmes ministrs aicina uzņēmējus, īpaši valsts kapitālsabiedrības, norobežoties no dalības tajās, lai netiktu traucēta uzņēmumu darbība.

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

Grāmatā "Ar vieglu skrāpējumu ādā" apkopota Ditas Lūriņas mīļākā dzeja un atziņas

Oriģināls veids, kā iepazīt un izbaudīt dzeju, ir izdevniecības „Aminori” jaunā grāmatu sērija „Dzejas teātris”. Katrā grāmatā būs ietverta dzejas izlase, kas mīļa un tuva kādam pazīstamam aktierim, un aktiera pārdomas gan par dzeju, gan dzīvi. Kā pirmā sērijā klajā nākusi grāmata „Ar vieglu skrāpējumu ādā”, kas ir Ditas Lūriņas dzejas teātris.

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Latvijā radītas idejas un iekārtas palīdz samazināt izmešus

Lauksaimniecība ir nozare, kas nereti tiek piesaukta kā viena no sarežģītākajām, kurā samazināt siltumnīcefekta radošo gāzu emisijas. Taču ir risinājumi, kas tieši šajā jomā ļauj pietuvoties oglekļa mazietilpīgas attīstības ieviešanai reālajā saimniekošanā. Turklāt padarot tos nevis par ierobežojumiem, bet gan iespējām. Stāsts par to, kā Latvijā radītas idejas un iekārtas palīdz samazināt izmešus un piedāvāt pasaules tirgum jaunus risinājumus.

Vada:

Sandra Kropa

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Šodien Latvijas Olimpiskās komitejas Izpildkomitejā viens no dienas kārtības jautājumiem paredzēts apspriest bobsleja federācijas prezidenta Jāņa Kola

rosināto jautājumu par tā saucamo Daugavas stadiona Estakādes lietu.

Valsts SIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"" novembra vēstulē redzams, ka pirmsākumos bobsleja estakādes izbūve Daugavas stadionā paredzēta , bet pēc atkārtoto prioritāšu izvērtēšanas ar Izglītības un zinātnes ministriju nolemts to nebūvēt.

Bobslejam nepieciešamās infrastruktūras attīstība plānota Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē, jo neesot racionāli šādu funkcionalitāti attīstīt "Daugavas" stadionā.

Izlases galvenais teneris Sandis Prūsis apstiprināja, ka ar viņu neviens no Ministrijas nav apspriedies, bet Olimpisko spēļu laureāti Zintis Ekmanis un

Jānis Ķipurs par savu taisnību jeb estakādes saglabāšanu Daugavas stadionā ir gatavi cīnīties līdz uzvarošām beigām.

Temats Initas Kresas Katkovskas pārziņā.

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Attālināts darbs kļūst arvien populārāks. Plānotas pat izmaiņas Darba likumā

Ar katru gadu arvien vairāk palielinās iespējas dažādu profesiju pārstāvjiem strādāt attālināti, neatrodoties darba vietā. Situācija mainās tik strauji, ka pat ir jāmaina darba likums. Diskutējam par plānotajām izmaiņām likumā, ko nozīmē „elastīgais” darba laiks un kā novilkt robežu starp naudas pelnīšanu un atpūtu, ja darbu ņemam uz māju.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Iespējas aizstāt ķīmiskās vielas ar videi draudzīgākām ražošanā un dzīvot zaļāk

Lai ražotu lietas, kas mums nepieciešamas, ik dienas tiek izmantotas arī dažādas bīstamās ķīmiskās vielas. To lietošanu regulē likums un ražotājam tiek noteikta liela atbildība par to, lai šīs ķimikālijas nenonāktu apkārtējā vidē. Tomēr pētījumi rāda, ka apkārtējā vidē nonāk vielas, kam tur nevajadzētu nonākt.

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Reportāža no jaunās muzeju krātuves Pulka ielā
Iznācis Jāņa Tomaša otrais dzejas krājums "Smagatlētika"

Muzeju krātuvē Pulka ielā izvietos Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Rakstniecības un mūzikas muzeja, kā arī Kino un foto muzeja krājumus. Dažas dienas pirms oficiālās atklāšanas uz Muzeju krātuvi devās Kultūras Rondo.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Operdziedātāja Inga Kalna pirmoreiz izdziedās Hendeļa oratoriju "Mesija"

Operdziedātāja Inga Kalna pirmoreiz izdziedās Hendeļa oratoriju „Mesija”. Saruna ar viņu raidījumā Kultūras Rondo.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

12:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Lasītājs un lasīšana Latvijas laukos. Sēlijas piemērs. Stāsta Ojārs Lāms

Lasītājs un lasīšana Latvijas laukos: Sēlijas piemērs. Stāsta Ojārs Lāms

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Krustpunktā diskusija par digitālo nodokli

Šodien Krustpunktā - par digitālo nodokli. Kādas ir iespējas iekasēt nodokļus no citviet interneta gigantiem, kuri pelna, sniedzot savus pakalpojumus Latvijas iedzīvotājiem? Par nepieciešamību ieviest digitālo nodokli tiek runāts arī mediju stiprināšanas kontekstā, jo tādi uzņēmumi kā Facebook, Google un citi nosmeļ daļu no reklāmas naudas.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Droša guļvieta zīdainim: vai gulēšana kopā ar vecākiem tiešām ir bīstama
Renāte Jakovļeva: No bērnības sapratu - mūzika būs man tas, ko es vēlos

Slimību profilakses kontroles centrs pievērš uzmanību zīdaiņu drošībai, uzsverot arī drošas gulēšanas nozīmi. Skaidrojam, kāda ir droša guļvieta zīdainim un vai gulēšana blakus vecākiem ir bīstama.

Vada:

Mairita Znotiņa

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Augstāk par zemi

Ieva Auziņa-Szentivani skaidro dainas cittautiešiem un arī jauniešiem Latvijā

Losandželosā ASV dzīvojošo latvieti Ievu Auziņu-Szentivani Latvijā plašāk iepazinām, kad pirms gada, īsi pirms Dziesmu svētkiem, klajā nāca viņas latviešu tautas dziesmu tulkojumu un skaidrojumu angļu valodā krājums „Dainas, Wit and Wisdom of Ancient Latvian Poetry". Nesen iznāca šīs grāmatas latviešiem domātā versija - „Celmus laida mākoņos”.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

15:36

Vietu lietas Latvijā

Lizums: stāsts par rakstnieku Apsīšu Jēkabu un pagasta vēsturi "Kalaņģos"

„Kalaņģu" mājās Lizuma pagastā ir rodami stāsti ne tikai par še dzimušo rakstnieku Apsīšu Jēkabu, bet par šo māju likteni, par viņa dzimtu un Lizuma pagasta vēsturi. Kopā ar „Kalaņģu” mājas saimnieci Aivu Kraukli un rakstnieka mazmazdēlu Andreju Birumu skatām, kā ēka atdzimusi pēc ugunsgrēka, kāds bijis Apsīšu Jēkabs un ko viņš rakstījis.

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Kā Aivaram Lembergam noteiktās ASV sankcijas ietekmēs uzņēmumus un privātpesonas

Kā Aivaram Lembergam noteiktās ASV sankcijas ietekmēs uzņēmumus un privātpesonas, kas sadarbojas ar Ventspils brīvostu, Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju, Ventspils Attīstības aģentūru un Biznesa attīstības asociāciju?

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Dzidra Vahtele dzimusi Tukuma novada Zentenes pagasta Dzirciemā. Darba ceļi aizveda uz Ventspili, kur viņa nodzīvoja 21 gadu, bet tagad Dzidra atgriezusies dzimtajā pusē un dzīvo nelielā mājiņā blakus baznīcai. Viņa daudz zina gan par Dzirciema baznīcu un rakstnieku Ernestu Birznieku - Upīti, kura dzimtajās mājās tagad izveidots Pastariņa muzejs. Ar Dzidru Vahteli tikās Daina Zalamane.

Kultūras afiša

Japānas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Japānas fondu aicina apmeklēt Japāņu kino festivālu, kas no 10. līdz 12. decembrim norisināsies kinoteātra Splendid palace Mazajā zālē.

Šī diena vēsturē

Encyclopaedia Britannica jeb "Britu enciklopēdija daudzu uztverē joprojām ir universāla uzziņu izdevuma etalons. Britannica pirmā burtnīca nonāca pārdošanā 1768. gada 10. decembrī.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Latvijā sākusies gripas epidēmija
Oskars Vīķis un Sandis Endzelis dzied duetā a cappella un priecājas par panākumiem

Latvijā sākusies gripas epidēmija.

 

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Darba ņēmēji arī nākamgad diktēs toni, taču algu kāpums palēnināsies

Par jaunākajām tendencēm strādājošo atalgošanā un ekspertu prognozes nākamajam gadam.

Vada:

Edgars Kupčs

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Valsts gatavojas pārņemt Ventspils un Rīgas ostas, Lembergs aptur darbību Ventspils brīvostas pārvaldes valdē

Valdība atbalsta pašvaldību deputātu skaita samazināšanu līdz 750 domniekiem

Impīčmentā pret Trampu izvirza divas apsūdzības

Latvijā sākusies gripas epidēmija

Vada:

Pārsla Saktiņa

18:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Lasītājs un lasīšana Latvijas laukos. Sēlijas piemērs. Stāsta Ojārs Lāms

Lasītājs un lasīšana Latvijas laukos: Sēlijas piemērs. Stāsta Ojārs Lāms

Lasīt vairāk

18:45

Ziņas vieglajā valodā

18:52

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Tērpu dizainere un gleznotāja Elita Patmalniece: Man patīk tīrās krāsas

No 13. decembra nedēļu nogalēs Siguldas pilsdrupu estrādē vakaros būs skatāms multimediāls brīvdabas uzvedums „Sapnis”, kurā izmantojot video projekciju, gaismu, lāzeru un skaņas sintēzi, atdzīvosies Elitas Patmalnieces gleznas. Viņa ir arī labi zināma kā modes dizainere. “Tā ir liela laime, ja tā padomā, – ka nav baigi jāmokās – vienkārši ņem un dari. Laime ir ikdienā,” atzīst māksliniece.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Attālināts darbs kļūst arvien populārāks. Plānotas pat izmaiņas Darba likumā

Ar katru gadu arvien vairāk palielinās iespējas dažādu profesiju pārstāvjiem strādāt attālināti, neatrodoties darba vietā. Situācija mainās tik strauji, ka pat ir jāmaina darba likums. Diskutējam par plānotajām izmaiņām likumā, ko nozīmē „elastīgais” darba laiks un kā novilkt robežu starp naudas pelnīšanu un atpūtu, ja darbu ņemam uz māju.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Par sala vectētiņu un rūķīšiem. Pasaku stāsta Harijs Misiņš

21:00

Ziņas

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā diskusija par digitālo nodokli

Šodien Krustpunktā - par digitālo nodokli. Kādas ir iespējas iekasēt nodokļus no citviet interneta gigantiem, kuri pelna, sniedzot savus pakalpojumus Latvijas iedzīvotājiem? Par nepieciešamību ieviest digitālo nodokli tiek runāts arī mediju stiprināšanas kontekstā, jo tādi uzņēmumi kā Facebook, Google un citi nosmeļ daļu no reklāmas naudas.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Džeks Londons "Sniega meita"

Džeka Londona romāna Sniega meita radioiestudējums. Dramatizējuma autors Arnolds Auziņš, režisors Andrejs Migla. Harija Baša mūzika. Piedalās Katrīna Pasternaka, Jānis Kaijaks, Leonīds Grabovskis, Indra Burkovska un Uldis Vazdiks. 1990. gada ieraksts. 5 daļās.

Lasīt vairāk

22:47

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Lasītājs un lasīšana Latvijas laukos. Sēlijas piemērs. Stāsta Ojārs Lāms

Lasītājs un lasīšana Latvijas laukos: Sēlijas piemērs. Stāsta Ojārs Lāms

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Reportāža no jaunās muzeju krātuves Pulka ielā
Iznācis Jāņa Tomaša otrais dzejas krājums "Smagatlētika"
Operdziedātāja Inga Kalna pirmoreiz izdziedās Hendeļa oratoriju "Mesija"

Muzeju krātuvē Pulka ielā izvietos Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Rakstniecības un mūzikas muzeja, kā arī Kino un foto muzeja krājumus. Dažas dienas pirms oficiālās atklāšanas uz Muzeju krātuvi devās Kultūras Rondo.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Tērpu dizainere un gleznotāja Elita Patmalniece: Man patīk tīrās krāsas

No 13. decembra nedēļu nogalēs Siguldas pilsdrupu estrādē vakaros būs skatāms multimediāls brīvdabas uzvedums „Sapnis”, kurā izmantojot video projekciju, gaismu, lāzeru un skaņas sintēzi, atdzīvosies Elitas Patmalnieces gleznas. Viņa ir arī labi zināma kā modes dizainere. “Tā ir liela laime, ja tā padomā, – ka nav baigi jāmokās – vienkārši ņem un dari. Laime ir ikdienā,” atzīst māksliniece.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Droša guļvieta zīdainim: vai gulēšana kopā ar vecākiem tiešām ir bīstama

Slimību profilakses kontroles centrs pievērš uzmanību zīdaiņu drošībai, uzsverot arī drošas gulēšanas nozīmi. Skaidrojam, kāda ir droša guļvieta zīdainim un vai gulēšana blakus vecākiem ir bīstama.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Iespējas aizstāt ķīmiskās vielas ar videi draudzīgākām ražošanā un dzīvot zaļāk

Lai ražotu lietas, kas mums nepieciešamas, ik dienas tiek izmantotas arī dažādas bīstamās ķīmiskās vielas. To lietošanu regulē likums un ražotājam tiek noteikta liela atbildība par to, lai šīs ķimikālijas nenonāktu apkārtējā vidē. Tomēr pētījumi rāda, ka apkārtējā vidē nonāk vielas, kam tur nevajadzētu nonākt.

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika