Ceturtdiena, 2024. gada 18. jūlijs

Vārda diena: Rozālija, Roze

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Par Latvijas Radio

Latvijas Radio uzrunā cilvēkus, lai veicinātu labāku dzīves kvalitāti, nodrošinot objektīvas, operatīvas un daudzveidīgas informācijas pieejamību.

Latvijas Radio ir lielākais programmu producents Latvijā, kas dibināts 1925. gada 1. novembrī. Šobrīd tas nodrošina piecas pamatprogrammas un vairākas mākslinieciskās struktūrvienības, kas guvušas augstus sasniegumus savās darbības jomās. Latvijas Radio veido piecas programmas: Latvijas Radio 1 (trešais klausītākais kanāls Latvijā), Latvijas Radio 2 (visklausītākā radio stacija Latvijā), Latvijas Radio 3 – Klasika (vienīgais klasiskās mūzikas kanāls Latvijā), Latvijas Radio 4 – Doma laukums (kanāls mazākumtautību valodās), jauniešu multimediālā platforma Latvijas Radio 5 – Pieci.lv.

Programmu izplatīšana notiek FM diapazonā (skatīt Izplatīšanas laiki un frekvences), Latvijas Radio mājaslapā, lielākajās podkāstu vietnēs un Latvijas Radio mobilajā lietotnē.

Latvijas Radio fonotēkas datu bāzē šobrīd ir ap 846 000 unikālu ierakstu nosaukumu. No 1993. gada 1. janvāra Latvijas Radio ir Eiropas Raidorganizāciju savienības (EBU) biedrs.

Latvijas Radio programmas nedēļā klausās aptuveni 775 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju (Kantar TNS auditorijas dati par 2021. gadu).

 

Latvijas Radio 1

"Latvijas Radio 1 - vienmēr pirmais"

Latvijas Radio 1 ir informatīvi analītiska programma, akcentējot demokrātijas, nacionālās identitātes un sabiedrības saliedētības vērtības. Raidstacija piedāvā plašu Latvijas un pasaules ziņu saturu, pētniecisko žurnālistiku, informāciju, diskusijas un analīzi par Latvijas politisko, sociālo, tautsaimniecības un kultūras dzīvi, raidījumus bērniem, raidlugas, mūziku labam garastāvoklim u.c. Saskaņā ar Kantar TNS 2021. gada auditorijas datiem, Latvijas Radio 1 nedēļā sasniedz 321 tūkstoti klausītāju un ieņem 3.pozīciju pēc klausīšanās laika daļas (9,75% AQH Share) visu Latvijas raidstaciju vidū.

 

 

Latvijas Radio 2

"Dziesmas dzimtajā valodā"

Latvijas Radio 2 ir klausītākā radio stacija Latvijā, atskaņojot dziesmas dzimtajā valodā un veidojot praktisku, izklaidējošu, dzīves kvalitāti veicinošu saturu un piederību latviskajai kultūras telpai. Radio devīze ir „Dziesmas dzimtajā valodā”, tas atskaņo dažādos gados un laikos ierakstītu dažādu žanru latviešu populāro mūziku.     
Kantar TNS 2021. gada dati liecina, ka Latvijas Radio 2 ir tirgus līderis klausīšanās laika daļā, nedēļā sasniedzot 450 tūkstošus klausītāju.

 

Latvijas Radio 3 - Klasika

"Mode mainās – klasika paliek"

Latvijas Radio 3 – Klasika ir vienīgā klasiskās mūzikas raidstacijā Latvijā, kas ik dienu raida klasisko, mūsdienu, pasaules un džeza mūziku, kultūras raidījumus un ziņas. Tikai Latvijas Radio 3 – Klasika skan latviešu oriģinālmūzika un latviešu mūziķu ieskaņojumi no koncertzālēm un Latvijas Radio fonotēkas unikālā arhīva. Dalība Eiropas Raidorganizāciju savienībā (EBU) LR3 garantē izcilus koncertus un tiešraides no pasaules koncertskatuvēm, sniedzot iespēju popularizēt arī Latvijas mūziķu sniegumu pasaulē. Saskaņā ar Kantar TNS jaunākajiem datiem (2021. gada septembris – 2022. gada februāris), LR3 ik nedēļu sasniedz ap 96 tūkstošiem klausītāju.

 

Latvijas Radio 4 - Doma laukums

"Ваше пространство и Ваше время"

Latvijas Radio 4 – Doma laukums ir viens no pieciem Latvijas Radio grupas kanāliem, kas diennakts režīmā raida kopš 2002. gada 7. janvāra.  Radio programma skan krievu un citās mazākumtautību valodās, nodrošinot informāciju un analīzi par Latvijas politisko, sociālo, tautsaimniecības un kultūras dzīvi, mūziku un jaunatnes lietām. Saskaņā ar Kantar TNS datiem, LR4 ik nedēļu sasniedz ap 167 tūkstošiem klausītāju (2021. gada dati). 

 

Latvijas Radio 5 - Pieci.lv

"Klausies jauno"

Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ir saturiski plašākā un daudzveidīgākā jauniešu multimediālā platforma Latvijā. Tas ir vienīgais sabiedrisko mediju kanāls Baltijā, kura lineārā raidlaika nedēļas jauniešu auditorija sasniedz 158 tūkstošus (Kantar TNS 2021. gada dati).
Latvijas Radio 5 – Pieci.lv programmā ir mūzikas, tehnoloģiju, sporta, dzīvesstila, datorspēļu, veselības, mākslas u.c. aktualitātes auditorijai vecumā no 16 līdz 34 gadiem. Regulāri tiek veidoti podkāsti (Kā ir būt, Radio rings, Pieci skatās, Rītdiena īsumā, Piecas garšas, Piektais līmenis, Profesiju skatlogs), kā arī īpašs video saturs dažādās platformās (Pieci.lv vlogs, Piecas kartes, Atkod valsti, Kā ir būt: TALKA u.c.). Ik gadu viens no lielākajiem notikumiem ir labdarības maratons „Dod pieci!”, ko radiostacija rīko kopā ar pārējiem sabiedriskajiem medijiem.

 

Latvijas Radio 6 - NABA

"Pagriez pasauli!"

Latvijas Radio 6 – Radio NABA ir dažādās mūzikas pārstāvis, kas aptver alternatīvo rokmūziku, pasaules tautu mūziku, klasisko rock, jazz un visus progresīvos alternatīvos strāvojumus: electronic, experimental, industrial, avantgarde, new age u.c. mūzikas virzienus. Radio NABA muzikālās programmas pamatprincips ir uztvert jēgpilnu mūzikas pasniegšanas metodiku, lai mūzika neuzkrītoši kalpotu par modernās pasaules kultūrvēstures procesu izzināšanas postmoderno palīglīdzekli. Latvijas Radio 6 – Radio NABA skan Rīgā un Pierīgā 95,8 MHz frekvencē.

Radio NABA skan internetā naba.lv un mobilajā lietotnē, kā arī programmas jaunumiem iespējams sekot sociālajos tīklos.

 

Latvijas Radioteātris

"Uzbur sapņus kopš 1927"

Radioteātra žanrs Latvijā ir tradīcijām bagāts – 1926. gada 17. decembrī notika E.Vulfa viencēliena „Pielūdzēji” pirmizrāde. Šo asprātīgo komēdiju dzejā izpildīja izcilā latviešu teātra runas pedagoga Zeltmata kursu audzēkņi. Tomēr par pirmo, īpaši jaunajam mākslas žanram radītu viencēliena lugu „Pēc pirmā mītiņa” jāpateicas Rūdolfam Blaumanim, un tādēļ par „Radioteātra” dzimšanas dienu tiek uzskatīts 1927. gada 17. augusts. Daudzu desmitu gadu garumā radio studijās talantu ir demonstrējuši sava laika slavenākie aktieri un režisori. „Radioteātra” ilggadējā vadītāja ir Māra Eglīte.

 

Latvijas Radio Latgales multimediju studija

Latvijas Radio Latgales studija, būdama pirmā sabiedriskā medija reģionālā studija, nodrošina reģionālās informācijas plūsmu visās Latvijas Radio programmās, veido saturu portālam LSM.lv un sociālajiem tīkliem, veicinot ne tikai informācijas apriti dažādās platformās par Latgales reģiona aktualitātēm un procesiem, bet arī veicina pierobežas iedzīvotāju iesaisti sabiedriskā medija veidota satura lietošanā. Latvijas Radio Latgales studijā Rēzeknē top arī tādi raidījumi latgaliešu valodā kā „Kolnasāta”, „Latgolys stuņde” un #5Breinumi.

Latgales multimediju studija tika izveidota Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes Latgales elektronisko mediju programmas ietvaros 2016. gadā.