• Ceturtdiena, 2020. gada 6. augusts
  • Vārda diena: Aisma, Askolds
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Ziema ir gadalaiks, kad apkure tiek patērēta pilnā sparā, un to varam redzēt arī komunālo pakalpojumu rēķinos. Šīs ziemas lielākais aukstums noteikti vēl priekšā, bet jau tagad zināms, ka Talsos no jaunā gada Talsu namsaimnieka klientiem par 15 sadārdzināsies siltumenerģija. Zināms, ka tas ietekmēs 65u māju iedzīvotājus un rīt par to paredzēta arī sabiedriskā apspriešana. Vairāk par to zinās stāstīt laikraksta Talsu vēstisurnāliste Mārīte Raks Lasmane.

Viesos:

Raks- Lasmane Mārīte
'Talsu vēstis' žurnāliste

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Daniels Pavļuts: Jaunu vēlēšanu rīkošanai Rīgā ir likumīgs pamats

Valdībai bija jāiejaucas, jo Rīgas domes darbībā ir vērojamas atkārtotas likuma pārkāpuma pazīmes un pašvaldība nespēja tikt galā ar situāciju atkritumu apsaimniekošanā, tā intervijā Latvijas Radio 1 norādīja "Attīstībai/Par!" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Viņš teica, ka pašvaldības atlaišana un jaunu vēlēšanu rīkošana nav politisks akts, bet tam ir likumīgs pamats. Pavļuts pats ir apsvēris iespēju iesaistīties cīņā par Rīgas mēra krēslu, bet šajās vēlēšanās tomēr nekandidēs. Tāpat pagaidām nav skaidrs, ar kuriem politiskajiem spēkiem būtu iespējams veidot kopēju sarakstu vēlēšanās. Pirmais darbs pēc vēlēšanām jau jaunajai Rīgas domei būs budžeta pieņemšana, kas būs sarežģīti.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Šodien paredzēta Latvijas Teātra Darbinieku Savienības valdes sēde, kurā skatīs jautājumu par Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra pārmetumiem. Proti, Čehova teātris uzskata, ka tas Spēlmaņu nakts balvas kontekstā jau ilgstoši tiek diskriminēts, "nepamanīts". Vēstulē teātra vadītāja piemin tautības un integrācijas jautājumus. Kāds šiem pārmetumiem ir pamats? Vai teātris tiešām tiek diskriminēts - jā vai nē, un kāpēc? Lūgsim to komentēt Teātra darbinieku savienības priekšsēdētājai Daigai Šiliņai - Gaismiņai.

Viesos:

Šiliņa- Gaismiņa Daiga
LTDS priekšsēdētāja

Vada:

Daira Zīle

07:44

Labrīt

Liepājas teātrī tapusi izrāde "Mēness neredzamā pusē"

Visu trīs Baltijas valstu radošajā kopdarbā Liepājas teātrī tapusi izrāde „Mēness neredzamā pusē”. Režisore no Lietuvas Monika Klimaite iestudējusi igauņu dramaturga Karla Kopelmana lugu „Singing Green”. Šādā tandēmā līdz skatītājiem nonākusi jauna izrāde, kas ļauj ielūkoties skaudrā nākotnē. Izrādes režisore  akcentē cilvēces attīstību atpakaļgaitā un nepieciešamību sapurināties, citādi notiekošais tuvina  mūsdienu Eiropas sabiedrību 3. Pasaules karam.

Vada:

Inga Ozola

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Ārsts Kārlis Rācenis saistībā ar mediķu protestiem kļuvis par tādu kā mediju zvaigzni

Šogad daudz un skaļi spriests par mediķu algām un veselības nozares nepietiekamo finansējumu. Protestējot pret politiķu solījumu nepildīšanu, norisinājies arī vērienīgs mediķu protests un citas akcijas. Latvijas Radio rubrikā „Cilvēks ziņu virsrakstos” atskatīties uz aizvadītajiem notikumiem aicinājām vienu no redzamākajiem mediķu pārstāvjiem – Jauno ārstu asociācijas vadītāju Kārli Rāceni.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

Saruna ar Danielu Joffi par LR4 raidījumu multimediju studijā Z paaudze.

Viesos:

Joffe Daniels
LR4 multimediju redaktors

Vada:

Daira Zīle

08:44

Labrīt

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Spēka vingrinājumi ir vajadzīgi visiem – gan vīriešiem, gan sievietēm

Ūdens un parastā aerobika, jogas nodarbības, peldēšana, riteņbraukšana, skriešana un vēl krietni pagarš saraksts ar citām sportiskām aktivitātēm, kuras iesaka sievietēm sportiskās formas uzturēšanai. Bet kā ir ar spēka vingrinājumiem, vai tos atstāsim vīriešiem, interesējamies raidījumā

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Dopinga skandāli arvien vairāk: Latvijā ir uzlabojusies sportistu kontrole

Latvijā šogad ir palielinājies to sportistu skaits, kuri pieķerti dopinga lietošanā. Kāpēc tas tā – vai profesionālajā sportā tiek meklēti aizvien jauni ceļi, kā noteikumus apiet un tā uzlabot arī rezultātu, vai pašu vielu kļūst arvien vairāk un tās ir niansētākas, vai arī mēs gluži vienkārši esam iemācījušies pārkāpumus labāk konstatēt?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Klases kultūra Padomju Latvijā. Stāsta Iveta Ķestere

Kas ir klases kultūra un kā dažādas materiālās lietas, arī fotogrāfijas var liecināt par propagandu un slēpto pretošanos Padomju Latvijas klases telpā pārrunājam ar Latvijas Universitātes profesori Ivetu Ķesteri.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Mazo formu porcelāna izstāde “Prāta fitness” mudina domāt par prāta treniņu
Galerijā "Māksla XO” aplūkojama Ivara Heinrihsona izstāde "Haosa teorija"

Ir gana skaidrs, kāpēc ķermenim vajadzīgas kustības, cik tas ir veselīgi, vērtīgi un pat nepieciešami. Bet vai ikdienā atceramies par mūsu smadzenēm un to trenēšanas nepieciešamību? Uz šādām pārdomām mudina 13. starptautiskā mazo formu porcelāna izstāde “Prāta fitness” Rīgas Porcelāna muzejā.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Burovs vēlas budžeta problēmas pārrunāt ar administratoru, Pavļuts norāda uz tukšo Rīgas kasi

Pirmo reizi tiekas Zelenskis un Putins, Parīzē valstu līderi meklēs risinājumu konfliktam Ukrainas austrumos

Somijas sociāldemokrāti premjera amatam virza Sannu Marinu

Vada:

Pārsla Saktiņa

12:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Gaidāmās Lielbritānijas parlamenta ārkārtas vēlēšanas - svarīgākās paaudzes laikā

Svarīgākās vēlēšanas paaudzes laikā. Tā bieži tiek raksturotas ceturtdien gaidāmās Lielbritānijas parlamenta ārkārtas vēlēšanas. Aptauju dati pārliecinošu uzvaru sola premjera Borisa Džonsona vadītajai Konservatīvajai partijai. Tomēr opozīcija cer, ka nepatika pret esošo valdības vadītāju liks vēlētājiem balsot taktiski, lai gūtu pārsvaru svārstīgajos vēlēšanu apgabalos un atņemtu konservatīvajiem vairākumu parlamentā.

Vada:

Artjoms Konohovs

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Žurnālists Haralds Burkovskis: Nav iespējas nostāties tā, lai kādam nepagrieztu muguru

Šodien Krustpunktā lielajā intervijā saruna ar žurnālistu Haraldu Burkovski.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Īpašais laiks, ko veltīt sev, bērnam, partnerim un ģimenei - kā to īstenot ikdienā

Aizvien biežāk ģimenes attiecību speciālisti runā par īpašā laika nozīmi – cik vērtīgs īpašais laiks katram no vecākiem ar katru no bērniem, cik svarīgs laiks partneriem vienam priekš otra, un vajadzīgs laiks kopā visai ģimenei un dzimtai. Vai iespējams to ieviest savā ikdienā?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Stiprie stāsti

Tukuma novada Zentenes pagasta "Mauros" pie bitenieka Visvalža Ausekļa

Raidījums "Stiprie stāsti" ciemojas Tukuma novada Zentenes pagasta "Mauros" pie bitenieka Visvalža Ausekļa. Viņa tēvam kādreiz bija 4 bišu saimes. Lai gan Visvaldis pats strādāja ceļu būvē un par sagādnieku, brīvajā laikā sācis darboties ar bitēm, un tagad viņam ir jau 150 bišu saimes. Visvaldis Auseklis uzcēlis arī 2 bišu namiņus, kur cilvēki brauc uzlabot veselību. Visvaldim patīk mūzika, un viņš joprojām spēlē ballēs un jubilejās. Arī "Mauros" pavasarī sezona tiek atklāta ar pasākumu, kurā ir gan koncerts, gan balle. Bet bišu māja ir liela divstāvu celtne, kuras otrajā stāvā Visvaldis būvēs istabiņas tūristiem.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

15:36

Latvijas pērles

Stende: filologa Kārļa Draviņa darbi, tēli no saknītēm un bērnudārza dzīve

Stendes kultūras krātuvē var sastapt gan viduslaiku bruņinieku, gan smaidošu āpsi - šie tēli ir mantojums no novadnieka gleznotāja, kokapstrādes meistara un metālkalēja Mārtiņa Brāzmas kolekcijas. Vēl šeit var iepazīties ar izcilā literatūrvēsturnieka un filologa Kārļa Draviņa darbiem.

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Lūdz pārskatīt lēmumu samazināt vilciena apstāšanās biežumu Milzkalnē
Parīzē norisinās Normandijas formāta sarunas par situāciju Ukrainā

Engures novada pašvaldība un iedzīvotāji vērsušies atbildīgajās instancēs ar lūgumu pārskatīt lēmumu samazināt vilciena apstāšanās biežumu Milzkalnē.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Verēmu pamatskolas skolēni saņem Edinburgas hercoga starptautisko apbalvojumu

Šogad 103 Latvijas jaunieši no 22 dažādām Latvijas “Award” vienībām saņēma Edinburgas hercoga starptautisko apbalvojumu. Tā ir programma, kur jaunieši īsteno paši savus izvirzītos izaicinājumus bronzas, sudraba vai zelta līmenī. Latvijā šo programmu jau 13 reizi organizē Valsts izglītības satura centrs.

Vada:

Lāsma Zute

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Labklājības ministrija pārskatīs sociālā uzņēmuma statusa iegūšanas kritērijus

Pēc gadījuma, kad Labklājības ministrija piešķīrusi sociālā uzņēmuma statusu ūdens tirgotājam "Memory water", kas ļauj tam pretendēt uz šiem uzņēmumiem paredzētajiem grantiem, labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) rosinās pārskatīt piešķiršanas noteikumus sociālā uzņēmuma statusa saņemšanai, nosakot daudz stingrākus kritērijus.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Nodokļi: vai gaidāmas izmaiņas nākamajā gadā

2018. gada janvārī Latvijā spēkā stājās jauna nodokļu reforma. Tā ietvēra vairākas izmaiņas, tai skaitā tika ieviesta Iedzīvotāju ienākumu nodokļa progresīvā likme un diferencēts neapliekamis minimums. Pagājušā gada beigās daudzi iedzīvotāji bija nepatīkami pārsteigti, ka, aizpildot gada ienākumu deklarāciju, izrādījās, ka viņi ir valstij palikuši parādā. Kas notiks ar tiem, kas valstij parādus nav atdevuši un kādas izmaiņas gaidāmas nākamgad?

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Latvijas Banka rosina izvērtēt garantētā minimālā ienākuma līmeņa paaugstināšanu līdz 200 eiro,

Rīgas dome sāk darbu pie nākamā gada budžeta, taču kvoruma trūkuma dēļ līdz balsojumiem netiek,

Pasaules antidopinga aģentūra uz četriem gadiem diskvalificējusi Krieviju, liedzot tai piedalīties pasaules lielākajos sporta notikumos,

Pērn pasaulē pieaudzis bruņojuma pārdošanas apjoms!

18:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Gaidāmās Lielbritānijas parlamenta ārkārtas vēlēšanas - svarīgākās paaudzes laikā

Svarīgākās vēlēšanas paaudzes laikā. Tā bieži tiek raksturotas ceturtdien gaidāmās Lielbritānijas parlamenta ārkārtas vēlēšanas. Aptauju dati pārliecinošu uzvaru sola premjera Borisa Džonsona vadītajai Konservatīvajai partijai. Tomēr opozīcija cer, ka nepatika pret esošo valdības vadītāju liks vēlētājiem balsot taktiski, lai gūtu pārsvaru svārstīgajos vēlēšanu apgabalos un atņemtu konservatīvajiem vairākumu parlamentā.

Vada:

Artjoms Konohovs

Lasīt vairāk

18:45

Ziņas vieglajā valodā

18:52

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Dziedātāja Ieva Sutugova iepazīstina ar jauno izrādi "Leģendas dzimšana"

Pirmizrādi piedzīvojusi muzikālā izrāde “Leģendas dzimšana”, kas vēsta par Raimondu Paulu. Izrādē piedalās arī dziedātāja Ieva Sutugova, kura savu spilgto personību un individualitāti spēj atklāt dažādu žanru mūzikā.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Spēka vingrinājumi ir vajadzīgi visiem – gan vīriešiem, gan sievietēm

Ūdens un parastā aerobika, jogas nodarbības, peldēšana, riteņbraukšana, skriešana un vēl krietni pagarš saraksts ar citām sportiskām aktivitātēm, kuras iesaka sievietēm sportiskās formas uzturēšanai. Bet kā ir ar spēka vingrinājumiem, vai tos atstāsim vīriešiem, interesējamies raidījumā

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Pasaku "Puisis un ķēniņa meita" stāsta Māra Zālīte

Latviešu tautas pasaku gads Radioteātrī. Pasaku "Puisis un ķēniņa meita" stāsta Māra Zālīte.

Vada:

Dzintra Matuzāle

Lasīt vairāk

21:00

Ziņas

21:05

Krustpunktā

Žurnālists Haralds Burkovskis: Nav iespējas nostāties tā, lai kādam nepagrieztu muguru

Šodien Krustpunktā lielajā intervijā saruna ar žurnālistu Haraldu Burkovski.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

LR3 raidījuma atkārtojums

Atskats uz WOMEX 2019 norisēm Somijā

Viesos:

Bērza Lauma
etnomuzikoloģe
Tāle Iveta
Tradicionālās dziedāšanas grupas Saucējas vadītāja
Romāne Vineta
Latvijas Mūzikas informācijas birojs
Zalāne Daina
Izdevniecība Lauska
Zalāns Juris
Izdevniecība Lauska

Vada:

Gita Lancere

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Gaidāmās Lielbritānijas parlamenta ārkārtas vēlēšanas - svarīgākās paaudzes laikā

Svarīgākās vēlēšanas paaudzes laikā. Tā bieži tiek raksturotas ceturtdien gaidāmās Lielbritānijas parlamenta ārkārtas vēlēšanas. Aptauju dati pārliecinošu uzvaru sola premjera Borisa Džonsona vadītajai Konservatīvajai partijai. Tomēr opozīcija cer, ka nepatika pret esošo valdības vadītāju liks vēlētājiem balsot taktiski, lai gūtu pārsvaru svārstīgajos vēlēšanu apgabalos un atņemtu konservatīvajiem vairākumu parlamentā.

Vada:

Artjoms Konohovs

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Klases kultūra Padomju Latvijā. Stāsta Iveta Ķestere
Mazo formu porcelāna izstāde “Prāta fitness” mudina domāt par prāta treniņu
Galerijā "Māksla XO” aplūkojama Ivara Heinrihsona izstāde "Haosa teorija"

Kas ir klases kultūra un kā dažādas materiālās lietas, arī fotogrāfijas var liecināt par propagandu un slēpto pretošanos Padomju Latvijas klases telpā pārrunājam ar Latvijas Universitātes profesori Ivetu Ķesteri.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Dziedātāja Ieva Sutugova iepazīstina ar jauno izrādi "Leģendas dzimšana"

Pirmizrādi piedzīvojusi muzikālā izrāde “Leģendas dzimšana”, kas vēsta par Raimondu Paulu. Izrādē piedalās arī dziedātāja Ieva Sutugova, kura savu spilgto personību un individualitāti spēj atklāt dažādu žanru mūzikā.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Odiseja

Atskats uz WOMEX 2019 norisēm Somijā

Viesos:

Bērza Lauma
etnomuzikoloģe
Tāle Iveta
Tradicionālās dziedāšanas grupas Saucējas vadītāja
Romāne Vineta
Latvijas Mūzikas informācijas birojs
Zalāne Daina
Izdevniecība Lauska
Zalāns Juris
Izdevniecība Lauska

Vada:

Gita Lancere

03:56

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Īpašais laiks, ko veltīt sev, bērnam, partnerim un ģimenei - kā to īstenot ikdienā

Aizvien biežāk ģimenes attiecību speciālisti runā par īpašā laika nozīmi – cik vērtīgs īpašais laiks katram no vecākiem ar katru no bērniem, cik svarīgs laiks partneriem vienam priekš otra, un vajadzīgs laiks kopā visai ģimenei un dzimtai. Vai iespējams to ieviest savā ikdienā?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Dopinga skandāli arvien vairāk: Latvijā ir uzlabojusies sportistu kontrole

Latvijā šogad ir palielinājies to sportistu skaits, kuri pieķerti dopinga lietošanā. Kāpēc tas tā – vai profesionālajā sportā tiek meklēti aizvien jauni ceļi, kā noteikumus apiet un tā uzlabot arī rezultātu, vai pašu vielu kļūst arvien vairāk un tās ir niansētākas, vai arī mēs gluži vienkārši esam iemācījušies pārkāpumus labāk konstatēt?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika