• Otrdiena, 2020. gada 4. augusts
  • Vārda diena: Romāns, Romualds, Romualda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Nakts ziņas

06:02

Stiprie stāsti

Atkārtojums. Raidījums "Stiprie stāsti" ciemojas Aucē pie uzņēmēja Māra Šermuka. Māris pēc profesijas ir inženieris celtnieks, strādājis būvniecībā un citos darbos, bet pirms 7 gadiem iestādīja pirmos irbeņu krūmus. Tagad irbenes aug jau 9 ha un uzcelta neliela ražotne, kur sadarbībā ar zinātniekiem Latvijā un Lietuvā top produkti no irbeņu pumpuriem, ziediem, ogām, sēklām un mizām. Māris ir vienīgais Latvijā, kurš irbenes audzē tik lielā platībā.

Viesos:

Šermuks Māris
Best Berry īpašnieks

06:32

Mūzika

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:41

Labrīt

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:40

Labrīt

09:00

Ziņas

09:06

Labrīt

Pirmā pulkvede Latvijas armijā. Saruna ar Ilzi Žildi

Latvijas armijas vēsturē pirmo reizi pulkveža pakāpe piešķirta sievietei. Bruņoto spēku rindās kopumā patlaban ir ap 16% sieviešu. Augstajā militārajā amatā ieceltā NBS Apvienotā štāba Personālsastāva departamenta priekšniece Ilze Žilde. Viņa militārā jomā strādā vairāk nekā 25 gadus un secina, ka profesionālā ziņā būtiskākais ir kvalifikācija un zināšanas, nevis karavīra dzimums. Taču nelielo sieviešu skaitu dienestā viņa skaidro ar pagātnes stereotipiem, kas iespējams joprojām attur sievietes no militāras profesijas.

Vada:

Sintija Ambote

Lasīt vairāk

09:30

Ziņas

09:36

Labrīt

10:00

Ziņas

10:06

Burtu Burvis

Pagrīdes ieceļotāji (Valentīna Paravāno un Valerio Tasara)

Šodien Burtu Burvja īrnieki saņem neparastu sūtījumu no Itālijas - Valentīnas Paravāno un Valerio Tasaras grāmatu "Pagrīdes ieceļotāji" par peles B54, šinšillas Pepes un mājas seska Filipo piedzīvojumiem Romā.

Vada:

Linda Rutule
Mārcis Maņjakovs
Toms Auniņš
Diāna Sproģe

Lasīt vairāk

10:27

Greizie rati

Krūšu kurvja lejasdaļas un vēdera saspiedējdāmiņa. Mīklas min māsas Muciņas

Krūšu kurvja lejasdaļas un vēdera saspiedējdāmiņa. Kā šo Jāņa Medeņa un citu klausītāju atsūtītās mīklas min trīs māsas Muciņas: Ilze (Latvijas Mākslas akadēmijas studente, modes zīmola "Mucina" dizainere), Liene (modes zīmola "Mucina" vadītāja) un Elza (mārketinga menedžere), klausieties šīs sestdienas Greizajos ratos.

Vada:

Iveta Medene
Vidvuds Medenis

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Aktrise Velta Skurstene teātrī un Latvijas Radio iestudējumos

Leģendārais ēzelītis "Ia Iā" , slavenais pīlēns Tims, viens no Blaumaņa „Velniņiem” vai , „Meitene, ar kuru bērniem nevajadzētu draudzēties”- tikai daži no Veltas Skurstenes radītajiem Radio iestudējumu varoņiem, ar kuriem kopā izaugušas  vairākas paaudzes. Šorīt Kultūras Rondo kopā ar aktrisi Veltu Skursteni klausīsimies ierakstus no Latvijas Radio arhīva, un ieklausīsimies aktrises  atmiņās gan par darbu Jaunatnes teātri, gan par viņas tikšanos ar Frici Dziesmu Zviedrijā. Baudīsim Veltas Skurstenes valodu viņai tik raksturīgajā   tāmnieku dialektā.   

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

* Briselē turpinās Eiropas Savienības valstu līderu sarunas par bloka daudzgadu budžetu un ekonomikas atlabšanas plānu

* Francijā Nantes pilsētas katedrālē izcēlies liels ugunsgrēks

* Latvijā reģistrēti 4 jauni Covid-19 gadījumi

* Ērču inficētība ar encefalītu šogad ir augstāka nekā pērn

Vada:

Dace Simanoviča

12:17

Dzīves ritmi mūzikā

Dziedātāja Šadē no Nigērijas - Melnā kontinenta dieviete

Dziedātāja Šadē Adū, jeb vienkārši Šadē. Melnā kontinenta dieviete, pār kuru laikam nav varas. Pavisam nesen Šadē atskatījās jau uz 60 dzīves gadiem, bet, lūkojoties dziedātājas fotogrāfijās, ne prātā nenāk, ka kopš debijas albuma iznākšanas pagājuši jau teju 40 gadi. Gājuši gadi, mainījušies stili, bet viņas dziesmas joprojām ir modē. Liekas, ka viņa eksistē kaut kādā paralēlā pasaulē. Pagaidām Šadē ierakstījusi tikai sešus studijas albumus, bet tie visi, kā rotaļādamies, ieguvuši multiplatīna statusu.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Rūta Dimanta: Ir svarīgi runāt par "mūžīgiem bērniem", jo Latvijā ir svarīgs katrs bērns

Sabiedriskie mediji un pētnieciskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica” projektā „Mūžīgie bērni” stāsta par ģimenēm, kurās aug neārstējami slimi bērni. Šim tematam pievēršamies arī raidījumā Krustpunktā. Intervija ar Ziedot.lv vadītāju Rūtu Dimantu.

Vada:

Evija Unāma
Gusts Kikusts

Lasīt vairāk

13:56

Mūzika

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Īpašais laiks, ko veltīt sev, bērnam, partnerim un ģimenei - kā to īstenot ikdienā

Aizvien biežāk ģimenes attiecību speciālisti runā par īpašā laika nozīmi – cik vērtīgs īpašais laiks katram no vecākiem ar katru no bērniem, cik svarīgs laiks partneriem vienam priekš otra, un vajadzīgs laiks kopā visai ģimenei un dzimtai. Vai iespējams to ieviest savā ikdienā?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Divas puslodes

Polija turpina esošo kursu. Pieaug militārā spriedze Kalnu Karabahas reģionā

Polijas prezidenta vēlēšanu rezultāti - valsts turpina esošo kursu. Pēc vairāku gadu pārtraukuma Briselē ir atsākušās Serbijas un Kosovas līderu tiešās sarunas. Pieaug militārā spriedze Kalnu Karabahas reģionā.

Vada:

Eduards Liniņš
Loreta Bērziņa
Uģis Lībietis

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:07

Stiprie stāsti

Lielvārdes pagasta "Jaunpuriņos" pie Ligitas un Jura Lastmaņiem cep maizi

Raidījums "Stiprie stāsti" ciemojas Lielvārdes novada Lielvārdes pagasta "Jaunpuriņos" pie Ligitas un Jura Lastmaņiem. Viņi pirms 5 gadiem izveidoja Zelmas maiznīcu un sāka cept maizi. Saimnieki tūrisma jomā sadarbojas ar citiem novada uzņēmējiem, savu darbošanos nesauc par biznesu, bet par ceļu līdz pensijai.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

16:39

Dienas vidū

Latvijas mūziķu ieraksti. Raimonds Pauls - piecas dziesmas ar Dainas Avotiņas vārdiem.

17:00

Ziņas

17:05

Ielūdz Radioteātris

Dziesmu spēle "Vēstule no Losas". Andris, Lolita un Brigita Ritmaņi

Andris, Lolita un Brigita Ritmaņi. Dziesmu spēle Vēstule no Losas. Iestudēta Losandželosā 2007. gadā. Radiovariants veidots 2010. gadā.

 

 

 

Vada:

Alda Briede

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Eiropadomes prezidents iesniedz jaunu priekšlikumu par ES ekonomikas atjaunošanas fondu

Habarovskā nerimst masu protesti

Distancēšanās pārkāpumu dēļ atceļ pasākumus Tērbatas ielā

Vada:

Pārsla Saktiņa

18:15

Kolnasāta

ATKĀRTOJUMS. Dabas tūrisms Latgalē kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktori Andu Zeizi un vietējo novadpētnieku, gidu Ivaru Loginu.

18:46

Mūzika

Kolnasātas muzikālais pielikums. Dziesmas izvēlas Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Andrejs Svilāns

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Monopola viešņa lavandas lauku "Lillas lavender" saimniece Inga Purava

Viņa sapnī redzēja svētkus... baltas mežģīnes un lillā zīda karogus, kas plīvo pār lavandu laukiem. Uzaustot saulei, viņa savu sapni izstāstīja citiem un tagad šos svētkus svinam kopā. Monopola viešņa "Lillas lavender" saimniece Inga Purava.

Vada:

Ingus Ulmanis
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

19:55

Mūzika

20:00

Ziņas

20:05

Zināmais nezināmajā

Influenceri nav mūsdienu fenomens, bet gadsimtiem zināms mārketings

Influenceri, ietekmētāji, ietekmeļi – nav tādas skaidras vienošanās par to, kā būtu jāsauc šie sociālo tīklu ietekmē radušies mārketinga spēlētāji. Taču skaidrs ir, ka šādu influenceru izmantošana komunikācijā kļūst aizvien ikdienišķāka. Vai tas ir pēdējo gadu fenomens, vai influenceru mārketings pazīstams gadsimtiem ilgi?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Herbe ar lielo cepuri. Pasaku stāsta Pēteris Liepiņš. 8. vakars

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Džeza klubs

Amerikāņu pianists, komponists, aranžētājs un producents Deivs Grusins

Tradīciju izveidot orķestri, kurā spēlētu sava laika izcilākie solisti, divdesmitā gadsimta otrajā pusē turpināja amerikāņu pianists, komponists, aranžētājs un producents Deivs Grusins. Viņš, kopā ar kolēģi Leriju Rouzenu, 1992. gadā izveidoja sastāvu „GRP All Star Bigband”. Nosaukums jau runā pats par sevi – šajā bigbendā spēlēja tikai astoņdesmito un deviņdesmito gadu mūziķi ar lielo burtu, kas arī paši vadīja savus kolektīvus. Repertuāra lielāko daļu veidoja populārās tēmas no piecdesmitajiem un sešdesmitajiem gadiem, protams, speciāli pārveidotas šāda orķestra specifikai un iespējām, jo Deivs Grusins ir arī spožs aranžēšanas meistars.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Valentīnes Lasmanes dzīvesstāsts "Nakts nav tikai gulēšanai". 5.daļa

Valentīnes Lasmanes dzīvesstāsta "Nakts nav tikai gulēšanai" lasījuma 5. daļa, noslēgums. Radiovariantam to veidoja Gaitis Grūtups un Māra Zirnīte. Lasa Baiba Broka.

Vada:

Māra Eglīte

Lasīt vairāk

22:38

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:15

Dzīves ritmi mūzikā

Dziedātāja Šadē no Nigērijas.

Dziedātāja Šadē Adū, jeb vienkārši Šadē. Melnā kontinenta dieviete, pār kuru laikam nav varas. Pavisam nesen Šadē atskatījās jau uz 60-it dzīves gadiem, bet, lūkojoties dziedātājas fotogrāfijās, ne prātā nenāk, ka kopš debijas albūma iznākšanas pagājuši jau teju 40-it gadi. Gājuši gadi, mainījušies stili, bet viņas dziesmas joprojām ir modē. Liekas, ka viņa eksistē kaut kādā paralēlā pasaulē. Pagaidām Šadē ierakstījusi tikai sešus studijas albūmus, bet tie visi, kā rotaļādamies, ieguvuši multiplatīna statusu.

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Aktrise Velta Skurstene teātrī un Latvijas Radio iestudējumos

Leģendārais ēzelītis "Ia Iā" , slavenais pīlēns Tims, viens no Blaumaņa „Velniņiem” vai , „Meitene, ar kuru bērniem nevajadzētu draudzēties”- tikai daži no Veltas Skurstenes radītajiem Radio iestudējumu varoņiem, ar kuriem kopā izaugušas  vairākas paaudzes. Šorīt Kultūras Rondo kopā ar aktrisi Veltu Skursteni klausīsimies ierakstus no Latvijas Radio arhīva, un ieklausīsimies aktrises  atmiņās gan par darbu Jaunatnes teātri, gan par viņas tikšanos ar Frici Dziesmu Zviedrijā. Baudīsim Veltas Skurstenes valodu viņai tik raksturīgajā   tāmnieku dialektā.   

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels

Lasīt vairāk

00:54

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

Atkārtojums

01:15

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Monopola viešņa lavandas lauku "Lillas lavender" saimniece Inga Purava

Viņa sapnī redzēja svētkus... baltas mežģīnes un lillā zīda karogus, kas plīvo pār lavandu laukiem. Uzaustot saulei, viņa savu sapni izstāstīja citiem un tagad šos svētkus svinam kopā. Monopola viešņa "Lillas lavender" saimniece Inga Purava.

Vada:

Ingus Ulmanis
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:02

Greizie rati

Krūšu kurvja lejasdaļas un vēdera saspiedējdāmiņa. Mīklas min māsas Muciņas

Krūšu kurvja lejasdaļas un vēdera saspiedējdāmiņa. Kā šo Jāņa Medeņa un citu klausītāju atsūtītās mīklas min trīs māsas Muciņas: Ilze (Latvijas Mākslas akadēmijas studente, modes zīmola "Mucina" dizainere), Liene (modes zīmola "Mucina" vadītāja) un Elza (mārketinga menedžere), klausieties šīs sestdienas Greizajos ratos.

Vada:

Iveta Medene
Vidvuds Medenis

Lasīt vairāk

04:33

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Kolnasāta

ATKĀRTOJUMS. Dabas tūrisms Latgalē kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktori Andu Zeizi un vietējo novadpētnieku, gidu Ivaru Loginu.

05:32

Mūzika