• Trešdiena, 2020. gada 21. oktobris
  • Vārda diena: Severīns, Urzula
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Lubānas ezera apkārtnē - Noslēgušies valsts nozīmes ūdensnotekas Meirānu kanāls atjaunošanas darbi vairāk nekā 12 kilometru garumā. Veiktie būvdarbi palīdzēs samazināt plūdu apdraudējumu Ošupes, Barkavas, Murmastienes, Varakļānu un Dekšāres pagastā. Kanāls attīrīts no piesērējumiem, kas galvenokārt radušies pirms trim gadiem spēcīgo plūdu laikā. Kopējās darbu izmaksas ir 1,26 miljoni eiro.

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

VID vadītāja: PVN nodokļu plaisa ir samazināta, cita situācija ar darbasspēka nodokļiem

Pēdējo gadu laikā ir izdevies būtiski samazināt to uzņēmēju skaitu, kuri izvairās no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas.

Kā Latvijas Radio atzina Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme - tā saucamā nodokļu plaisa jeb starpība starp to nodokļu nomaksu, kurai vajadzētu būt un to, kas tiek reāli samaksāts, PVN gadījumā ir izdevies samazināt līdz Eiropas Savienības vidējam līmenim, proti, 9%. Taču situācija pavisam cita ir ar darbasspēku nodokļiem. Diemžēl šo nodokļu plaisu neizdodas samazināt zem 17% atzīmes. Kā uzsvēra Jaunzeme, tas ļoti cieši saistīts ar aplokšņu algu maksāšanu un uzsver, ka cilvēki joprojām neapzinās, ka piekrītot tam, apzog paši sevi.

Vada:

Jānis Ramāns
Aiga Pelane

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

Rīgas Krievu teātra projekts "Tilts Rīga-Holivuda" iepazīstinās ar Mihaila Čehova leģendu
"Mūžīgo bērnu" asistentu atlīdzību cels pakāpeniski

Pasaules teātra un kino aprindās joprojām ļoti aktuāla personība ir Mihails Čehovs un viņa izstrādātā aktiermeistarības metode, kuras ietekmi joprojām var redzēt populāru Holivudas aktieru spēlē. Latvijā savukārt par Mihailu Čehovu zinām ļoti maz, kaut arī viņš savulaik divus gadus dzīvoja Rīgā un viņa vārdā nosaukts Rīgas Krievu teātris.

Lai arī pie mums iedzīvinātu Mihaila Čehova leģendu, 24.septembrī pirmizrādi piedzīvos izglītojošs projekts ''Tilts Rīga-Holivuda''. To veidos divas daļas – interaktīva pastaiga pa Čehova vietām Rīgā un izrāde Rīgas Krievu teātrī.

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

08:07

Eiropa šodien

08:12

Labrīt

Valsts kontrole "gadsimta" revīzijā izgaismos nepilnības prokuratūrā.

Valsts kontrole veic jau atkārtotu revīziju krimināllietu izmeklēšanas procesā, lai secinātu, cik efektīvi tas tiek veikts. Tas nevienam nav noslēpums, ka pirmstiesas izmeklēšanas procesi ir ļoti ilgi, kā arī iepriekšējās revīzijas secinājumos izgaismojās lielais izbeigto tiesas procesu skaits, kur daļa izbeigta noilguma dēļ.

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Valsts policija satiksmes uzraudzibā sāk izmantot dronu. Lai labāk kontrolētu braukšanas kultūru policija iegādājusi bezpilota lidaparātu ar kuru jau fiksēti pirmie agresīvie autovadītāji. Dronu pilotē policijas darbinieks, kurš ievērojot pārkāpumu var ziņot tuvāk esošajai ekipāžai, kas pēc tam aptur konkrēto autovadītāju. Policija uzsver, ka no drona iegūtais īpaši pārskatāmais video materiāls, kalpo kā pierādījums un ļauj vadītājam labāk izprast pārkāpuma būtību.

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Dārzeņu nedēļa: cik daudz Latvijā audzētos dārzeņus patērējam

No 21. līdz 25. septembrim raidījumā Kā labāk dzīvot „Dārzeņu nedēļa”. Pirmdienas raidījumā skaidrojam, cik daudz Latvijā audzētos dārzeņus patērējam un vai tā ir utopija, ka uzturā lietosim tikai mūsu valstī audzēto produkciju?

Vada:

Elvis Jansons

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Latvijas Dabas fondam - 30. Nevalstisko organizāciju nozīme dabas aizsardzībā

Šogad 30 gadu aprit vienai no vecākajām dabas aizsardzības organizācijām Latvijā – Latvijas Dabas fonds. Kāda ir bijusi nevalstisko organizāciju nozīme Latvijas dabas aizsardzībā un cik daudz hektārus, litrus un kilometrus ir izdevies saglabāt nākamajām paaudzēm?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Zināmi "Spēlmaņu nakts" nominanti: vērtējam tendences teātrī aizvadītajā sezonā

Par kādām tendencēm un sezonas īpatnībām teātros varam runāt, pārlūkojot “Spēlmaņu nakts” nominācijas? Aizvadīto sezonu teātros vērtējam kopā ar kritiķēm Līgu Ulberti un Zani Radzobi.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Etnogrāfijas kolekcija LNVM: daudzi eksponāti ir novadu tērpu pirmavoti

Turpinām raidījumu ciklu par Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja (LNVM) bagāto krājumu.  Šodien kārta Etnogrāfijas kolekcijai, kurā daudzi no eksponātiem, piemēram, novadu tērpi ir pirmavoti, no kuriem rodas priekšstats kas ir latvieši, kā tie izskatījušies.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Policija informē par advokāta Rebenoka slepkavību

Izdevies būtiski samazināt to uzņēmēju skaitu, kuri izvairās no pievienotās vērtības nodokļa nomaksas.

Covid krīze mazinājusi iedzīvotāju aktivitāti HIV testpunktos

Baltkrievijā pagarina izmeklēšanu pret vienu no bijušajiem prezidenta amata kandidātiem Viktoru Babariko.

Vada:

Pārsla Saktiņa

12:30

Pievienotā vērtība

Krīžu vadības rokasgrāmata uzņēmumā: instrukcijas dažādām situācijām

Runājam par to, cik prātīgi ir ieguldīt zeltā, kā arī par neierastākiem investēšanas veidiem. Un – arī nedaudz par krīžu vadību uzņēmumos, jo esam pašķirstījuši kāda liela Latvijas uzņēmuma krīzes vadības rokasgrāmatu.

Vada:

Jānis Ramāns
Rudīte Spakovska

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons, 21. septembris

Vada:

Aidis Tomsons

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Krustpunktā Lielā intervija: partijas "Saskaņa" valdes loceklis Igors Pimenovs

Domstarpības partijā “Saskaņa” šajās dienās kļuvušas acīmredzamas – divi partijas biedri izslēgti no Saeimas frakcijas. Kāda ir partijas nākotnes vīzija – Krustpunktā Lielā intervija ar partijas “Saskaņa” valdes locekli Igoru Pimenovu.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Brāļu un māsu attiecības pieaugušo vecumā un bērnības pieredze

Vai pieaugušo brāļu un māsu attiecības nosaka tikai bērnības kopīgā pieredze un vai labas brāļu un māsu attiecības iespējams izveidot arī satiekoties pieaugušā vecumā?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Globālais latvietis. 21. gadsimts

Reemigrācija: valsts un pašvaldības iestāžu sadarbība atgriešanās jautājumu risināšanā

Kā veiksmīgāk sadarboties valsts iestādēm un ierēdņiem, lai sekmīgāk varētu risināt dažādas ar reemigrāciju saistītus jautājumus? Kāda ir valsts politika, kā attīstīt informācijas plūsmu un tīklojumu par jautājumiem, kas skar reemigrantus?

Vada:

Agnese Drunka
Santa Lauga

Lasīt vairāk

15:46

Mūzika

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Tēvu dienas akcijas laikā sniegtas vairāk nekā 80 psiholoģiskās konsultācijas
Eiropas Valodas dienas svētku ietvaros aicina iepazīst citu valstu valodas

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu Uzticības tālrunis 116111 no 11. līdz 15.septembrim rīkoja akciju "Uzticības tālrunis tēviem", lai sabiedrībā aktualizētu tēva lomu ģimenē un sniegtu informatīvu un psiholoģisku atbalstu tēviem. Akcijas laikā tika sniegta 81 psiholoģiskā konsultācija.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Daugavpiliete Ilona Šauša un viņas neparastie mūzikas instrumenti

Tādi esam

 

 

Daugavpiliete Ilona Šauša un viņas neparastie mūzikas instrumenti

 

No vienkārša svilpaunieka - pīlītes līdz šamaņu un tautas mūzikas instrumentiem, relaksējošiem skanošiem atribūtiem ar dīvainiem nosaukumiem - didžeridū, kazū un pērkoniem. Tāds ir mākslinieciskās darbības ceļš, ko šobrīd iet Daugavpils keramiķe Ilona Šauša. Par sevi Ilona Šauša saka: "Esmu multimāksliniece, jo manam temperamentam viena pati keramika ir par šauru. Tā līdztekus māla svečturiem, rudzu ieraugā rūdītiem traukiem, mākslinieces darbu klāstu papildina dažādas ar rokām darinātas lietas, ko droši var piedēvēt mūzikas instrumentu un pat šamaņu skanisko atribūtu klāstam. Šīs lietas raisa interesi ne vien eksotikas un mūzikas cienītājiem, jo ir jau nonākušas teātru un pat Latvijas simfoniskā orķestra rīcībā, bet uzrunā arī vienkāršus cilvēkus, kuriem tā ir iespēja meditēt un aizdomāties par dažādo skaņu rašanās iemeslu. Plašāk - Silvijas Smagares ierakstā.

 

Kultūras afiša.

Dailes teātrī izrāde "Ārsts", režisors Gatis Šmits, galvenajā lomā sevi lieliski parāda Vita Vārpiņa.

 

Šī diena vēsturē

 

Latvijā 21. septembris iegājis vēsturē ar to, ka 2004. gadā vairākās vietās neilgi pēc plkst.14 un pirms plkst.17 tika novērotas jūtamas zemes svārstības, kas ilga dažas sekundes un izraisīja ēku līgošanos. Šīs seismiskās svārstības izraisīja zemestrīce, kuras epicentrs atradās Kaļiņingradas apgabalā un kuras stiprums bija četras piecas balles pēc Rihtera skalas. Tā mūsu platuma grādiem ir unikāla parādība.

Vada:

Silvija Smagare

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Politiķi rosina: sabiedriskā medija galveno redaktoru ieceļ tā valde

Partiju apvienības "Attīstībai/Par!" deputātes rosina noteikt, ka sabiedrisko mediju valdē nevarēs strādāt persona, kas pēdējos divus gadus ir bijusi politiskās partijas amatpersona, piemēram, valdes loceklis, vadītājs, prezidents, priekšsēdētājs un ģenerālsekretārs.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

2. līmeņa ienesīgums pēdējo 6 mēnešu laikā gandrīz visiem plāniem ir ar plus zīmi

Pēc strauja krituma martā un aprīlī tikpat strauji vasarā atguvās akciju tirgi. Tas nozīmē, ka arī pensiju 2. līmeņa ienesīgums pēdējo 6 mēnešu laikā gandrīz visiem plāniem ir ar plus zīmi. Interesējamies vairāk par pensiju uzkrājumiem, kuru vidējais termiņš ir 40 gadi.

 

 

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

18:30

Pievienotā vērtība

Krīžu vadības rokasgrāmata uzņēmumā: instrukcijas dažādām situācijām

Runājam par to, cik prātīgi ir ieguldīt zeltā, kā arī par neierastākiem investēšanas veidiem. Un – arī nedaudz par krīžu vadību uzņēmumos, jo esam pašķirstījuši kāda liela Latvijas uzņēmuma krīzes vadības rokasgrāmatu.

Vada:

Jānis Ramāns
Rudīte Spakovska

Lasīt vairāk

18:47

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Motobraucējs Matīss Karro: Šobrīd motokross ir vairāk vaļasprieks

Neviltots prieks par uzvaru. Šīs mūsu raidījuma viesa patiesās emocijas "Vaidavas kausā" aizrāvušas arī Monopolu. Šovakar saruna par hobiju, darbu un vaļaspriekus jeb motokrosu saruna ar Matīsu Karro.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Dārzeņu nedēļa: cik daudz Latvijā audzētos dārzeņus patērējam

No 21. līdz 25. septembrim raidījumā Kā labāk dzīvot „Dārzeņu nedēļa”. Pirmdienas raidījumā skaidrojam, cik daudz Latvijā audzētos dārzeņus patērējam un vai tā ir utopija, ka uzturā lietosim tikai mūsu valstī audzēto produkciju?

Vada:

Elvis Jansons

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Latviešu tautas pasakas stāsta un miega dziesmas dzied Iveta Medene

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā Lielā intervija: partijas "Saskaņa" valdes loceklis Igors Pimenovs

Domstarpības partijā “Saskaņa” šajās dienās kļuvušas acīmredzamas – divi partijas biedri izslēgti no Saeimas frakcijas. Kāda ir partijas nākotnes vīzija – Krustpunktā Lielā intervija ar partijas “Saskaņa” valdes locekli Igoru Pimenovu.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

LR3 raidījuma atkārtojums

Studijā Toms Treibergs

Viesos:

Treibergs Toms
dzejnieks

Vada:

Gita Lancere

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Pievienotā vērtība

Krīžu vadības rokasgrāmata uzņēmumā: instrukcijas dažādām situācijām

Runājam par to, cik prātīgi ir ieguldīt zeltā, kā arī par neierastākiem investēšanas veidiem. Un – arī nedaudz par krīžu vadību uzņēmumos, jo esam pašķirstījuši kāda liela Latvijas uzņēmuma krīzes vadības rokasgrāmatu.

Vada:

Jānis Ramāns
Rudīte Spakovska

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Zināmi "Spēlmaņu nakts" nominanti: vērtējam tendences teātrī aizvadītajā sezonā
Etnogrāfijas kolekcija LNVM: daudzi eksponāti ir novadu tērpu pirmavoti

Par kādām tendencēm un sezonas īpatnībām teātros varam runāt, pārlūkojot “Spēlmaņu nakts” nominācijas? Aizvadīto sezonu teātros vērtējam kopā ar kritiķēm Līgu Ulberti un Zani Radzobi.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Motobraucējs Matīss Karro: Šobrīd motokross ir vairāk vaļasprieks

Neviltots prieks par uzvaru. Šīs mūsu raidījuma viesa patiesās emocijas "Vaidavas kausā" aizrāvušas arī Monopolu. Šovakar saruna par hobiju, darbu un vaļaspriekus jeb motokrosu saruna ar Matīsu Karro.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

LR3 raidījuma atkārtojums

Studijā Toms Treibergs

Viesos:

Treibergs Toms
dzejnieks

Vada:

Gita Lancere

03:56

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Brāļu un māsu attiecības pieaugušo vecumā un bērnības pieredze

Vai pieaugušo brāļu un māsu attiecības nosaka tikai bērnības kopīgā pieredze un vai labas brāļu un māsu attiecības iespējams izveidot arī satiekoties pieaugušā vecumā?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Latvijas Dabas fondam - 30. Nevalstisko organizāciju nozīme dabas aizsardzībā

Šogad 30 gadu aprit vienai no vecākajām dabas aizsardzības organizācijām Latvijā – Latvijas Dabas fonds. Kāda ir bijusi nevalstisko organizāciju nozīme Latvijas dabas aizsardzībā un cik daudz hektārus, litrus un kilometrus ir izdevies saglabāt nākamajām paaudzēm?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika