• Trešdiena, 2020. gada 21. oktobris
  • Vārda diena: Severīns, Urzula
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Šogad nav bagātīgs lazdu riekstu ražas gads. Saimnieki, kas audzē lazdas lielās platībās, secina, ka Latvijā nav lielu riekstu dārzu, jo ražas bieži ir neprognozējamas. Taču labākos gados raža var būt arī ļoti liela. Tikmēr atsevišķi dārznieki eksperimentē arī ar Latvijai neraksturīgāku riekstkoku audzēšanu un Lauku konsultāciju centra eksperts prognozē, ka iespējams Latvijā pakāpeniski perspektīvāka kļūs tieši valriekstu audzēšana.

*

Bauskas novadā, netālu no senas kapsētas, zemes īpašnieks ar Eiropas fondu atbalstu iecerējis izveidot kapsētu mājdzīvniekiem. Par šādu ieceri satraucas vairāki ciema iedzīvotāji, jo tas esot pārāk tuvu cilvēku kapiem.

Viesos:

Rozentāle Anita
'Bauskas dzīve' galvenā redaktore

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Mediķu arodbiedrība aicina vērtēt veselības ministres atbilstību amatam

Premjeram Krišjānim Kariņam (JV) būtu jāvērtē veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) atbilstība amatam, tādu viedokli Latvijas Radio pauda Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris (attēlā).

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Atveras, kad citi aizveras ar šādu devīzi piektdien Salaspilī notiks trešais festivāls Kartupeļpalma, ko veido pazīstamais mūzikas žurnālists un vēsturnieks Uldis Rudaks. Devīze raksturo gan festivāla nosaukumam izraudzīto augu, gan festivāla saturu, jo tajā spēlē mūziķi, kurus lielākoties var sadzirdēt tikai tad, kad pieklust visskaļāk reklamētie mākslinieki. Ulda Rudaka izvēles kritērijs ir tikai un vienīgi oriģinalitāte un nevis mūziķu popularitāte vai komerciālie panākumi. Saistībā ar spēkā esošajiem ierobežojumiem, festivāla norisē ieviestas vairākas korekcijas, bet pats galvenais, ka tas vispār notiks un piektdienas vakarā piedāvās četru Latvijas grupu uzstāšanos, kas visas pilnībā atbilst Ulda Rudaka oriģinalitātes kritērijiem.

Vada:

Daira Zīle

07:44

Labrīt

Uldis Rudaks aicina uz festivālu "Kartupeļpalma" Salaspilī
Mūžīgie bērni: Iekļaujošā izglītība ne vienmēr iekļaujoša

"Atveras, kad citi aizveras" – ar šādi devīzi 25.septembrī Salaspilī notiks trešais festivāls "Kartupeļpalma", ko veido pazīstamais mūzikas žurnālists Uldis Rudaks. Devīze raksturo gan festivāla nosaukumam izraudzīto augu, gan festivāla saturu, jo tajā spēlē mūziķi, kurus lielākoties var sadzirdēt tikai tad, kad pieklust visskaļāk reklamētie mākslinieki. Ulda Rudaka izvēles kritērijs ir tikai un vienīgi oriģinalitāte un nevis mūziķu popularitāte vai komerciālie panākumi.

Vada:

Kristaps Feldmanis

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

08:07

Eiropa šodien

08:12

Labrīt

Kažoka: "marinēt" finālistus ir sliktākais, ko ministrs amatu konkursos var darīt

Konkurss uz Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja amatu radījis jautājumus, cik liela drīkst būt ministra ietekme uz rezultātiem un vai tā negrauj uzticību profesionāli rīkotiem konkursiem uz augsta līmeņa vadītāju amatiem valsts pārvaldē. Ministrs un viņa partija stingri aizstāv tiesības izvērtēt labākos kandidātus pirms gala lēmuma pieņemšanas, premjers diplomātiski aicina sekot „labas pārvaldības principiem”, bet pārvaldības eksperti aicina politiķus piebremzēt personiskās ambīcijas, bez skaidra pamatojuma apšaubot žūrijas komisijas lēmumu.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

No šodienas līdz 30. septembrim, dažviet līdz pat oktobra sākumam visā Latvijā jau sesto reizi notiks Eiropas Sporta nedēļa. Šīs sociālās kampaņas, kas vienlaikus notiek vairāk nekā 40 Eiropas valstīs, mērķis ir mainīt iedzīvotāju paradumus. Sporta nedēļas pasākumi piemēroti ikvienam neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības. Pasākumu rīkotāji vēlas atgādināt, ka sportot var sākt jebkurā vecumā. Kādus atvērtos bezmaksas treniņus iespējams apmeklēt un izvēlēties sev piemērotāko?

Vada:

Daira Zīle

08:44

Labrīt

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Dārzeņu nedēļā, protams, gatavojam dārzeņus

No 21. līdz 25. septembrim raidījumā Kā labāk dzīvot „Dārzeņu nedēļa”. Trešdienas raidījumā interesējamies par to, ko pagatavot no dārzeņiem.

Vada:

Elvis Jansons

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Farmaceitisko vielu klātbūtne notekūdeņos: problēmas sekas pagaidām maz zināmas

Noslēgumam tuvojas apjomīgs projekts, kura ietvaros valstīs pie Baltijas jūras tika pētīts un mērīts, kāda ir dažādu farmaceitisko vielu klātbūtne notekūdeņos un pēc tam arī Baltijas jūrā. Secinājumi nebija iepriecinoši un ir skaidrs, ka mūsu ikdienas paradumi ir jāmaina, lai medikamenti tādos apjomos nenonāktu vidē.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Deviņos gados sakrāti stāsti. Iznācis Ingas Ābeles krājums "Balta kleita"

 Deviņi sieviešu vārdi - deviņi stāsti rakstnieces Ingas Ābeles  krājumā "Balta kleita".

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

"Sinfonietta Rīga" sāk savu jubilejas - piecpadsmito - sezonu
Nedēļas nogalē notiks festivāls "Teātris ir visur Kuldīgā"

Savu jubilejas - piecpadsmito - sezonu šajā piektdienā, 25. septembrī, Lielajā ģildē atklās kamerorķestris "Sinfonietta Rīga", uz skatuves aicinot godalgoto beļģu vijolnieku, Karalienes Elizabetes un Pētera Čaikovska konkursu laureātu Marku Buškovu.

Vada:

Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

12:30

Krustpunktā - reģionos

Aktualitātes Kurzemē. Komentē Rietumu radio pārstāvis Dzintars Hmieļevskis

Trešdienās sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šoreiz pievēršamies aktualitātēm Kurzemē. Komentē Rietumu radio pārstāvis Dzintars Hmieļevskis.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons, 23. septembris

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Solidaritātes sistēma migrācijas jomā Eiropā: Ko tas nozīmē Latvijai

Eiropas iekšlietu komisāre Ilva Johansone ir mudinājusi vienoties par obligātu solidaritātes sistēmu migrācijas problēmu risināšanai. Ko tas nozīmētu Latvijai? Diskutējam, vai esam gatavi uzņemties lielāku atbildību par bēgļu uzņemšanu.

Vada:

Evija Unāma

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Interešu izglītības iespējas bērniem ar īpašām vajadzībām

Kādas ir iespējas apmeklēt interešu izglītības norises bērniem ar īpašām vajadzībām un vai Latvijas Skolas somas piedāvājums ir atbilstošs arī šādiem bērniem?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Šīs dienas acīm

Dzejas dienu tradīcija

1965. gadā Latvijā atzīmēja dzejnieka Raiņa simtgadi. Esplanāde (toreiz Komunāru laukumā) tika atklāts viņa piemineklis, tur notika dzejas lasījums, kas vēlāk kļuva par tradīciju.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

15:36

Radio mazā lasītava

Ieskats kolekcionārisma vēsturē. Pētera Bankovska grāmata "Palimpsests"

Kurš bijis pirmais kolekcionārs? Ko kolekcionēja vācbaltieši? Kā notika grāmatu un mākslas darbu izsoles 90. gadu Latvijā? Par to visu, kā arī par to, kas ir „palimpsests”, var uzzināt Pētera Bankovska grāmatā par kolekcionārisma vēsturi. Pētera Bankovska grāmatu "Palimpsests. Ieskats kolekcionārisma vēsturē Latvijā" izdevis „Neputns”.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Meža kapos notika valstsvīra un diplomāta Miķeļa Valtera svinīgā pārapbedīšana
Latvijai būs jāievieš Eiropas Vēža misijas 13 ieteikumi

23. septembrī Rīga, Meža kapos, notika valstsvīra un diplomāta Miķeļa Valtera svinīgā pārapbedīšana un piemiņas ceremonija. Piemiņas pasākums sākās ar Valsts prezidenta Egila Levita uzrunu Rīgas pilī. Augustā ar aviosabiedrības "airBaltic" reisu no Nicas, Francijas, pārapbedīšanai Latvijā tika nogādāti Valtera pīšļi.

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

No klavierspēles un matemātikas līdz latviešu valodas apguvei, tāds ir Čehijas Milana Hopličeka stāsts. (Milan Hoplķček). Pirmos trīs gadus viņš latviešu valodu apguva pašmācības ceļā. Ir pagājuši seši gadi un viņš brīvi runā labā latviešu valodā. Pašlaik, kā ES ERASMUS + programmas students, viņš dzīvo Liepājā. Ar viņu tikās Inga Ozola.

Kultūras afiša: Iznācis rakstu krājums "Eduards Veidenbaums. Dzīve un daiļrade: konteksti un recepcija." Gatavojamies Veidenbauma 153. dzimšanas dienai pēc nedēļas

Šī diena vēsturē

1806. gada 23. septembrī no apmēram divus ar pusi gadus ilgā ceļojuma pa neizpētītām zemēm Misūri un Kolumbijas upju baseinā tagadējo Savienot Valstu ziemeļrietumos atgriezās Merivezera Luisa un Viljama Klārka vadītā izpētes ekspedīcija. Prezidenta Tomasa Džefersona iniciētajai ekspedīcijai bija noteicoša loma šo teritoriju tālākajā apgūšanā un arī nonākšanā Savienoto Valstu pakļautībā.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Negaidīti notikusi Lukašenko inaugurācijas ceremonija

23.septembrī Minskas neatkarības pilī notikusi iepriekš neizziņota prezidenta inaugurācijas ceremonija. Lukašenko, liekot roku uz konstitūcijas, gan nodevis zvērestu baltkrievu valodā, gan no Centrālās vēlēšanu komisijas vadītājas vadītājas Lidijas Jermošinas rokām saņēmis prezidenta apliecību.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Nopludināti ASV Finanšu ministrijas dokumenti atklāj vairāku banku aizdomīgos darījumus

No ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla nopludinātie dokumenti atklājuši, kā vairākas no pasaulē lielākajām bankām pieļāvušas, ka noziedznieki veic netīras naudas darījumus un krievu oligarhi izmanto banku pakalpojumus, lai izvairītos no sankcijām. Eksperti cer, ka žurnālistu atklājumi mudinās valstu valdības veikt nepieciešamās reformas un uzraugošās iestādes tiks stiprinātas.

Vada:

Rihards Plūme

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

18:30

Krustpunktā - reģionos

Aktualitātes Kurzemē. Komentē Rietumu radio pārstāvis Dzintars Hmieļevskis

Trešdienās sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šoreiz pievēršamies aktualitātēm Kurzemē. Komentē Rietumu radio pārstāvis Dzintars Hmieļevskis.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

18:46

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Starp tehnoloģijām, mūziku un tērpiem - "Riga Tech Girl" vadītāja Anna Andersone

Šovakar saruna par meitenēm un sievietēm, kuras gatavas iet jauno tehnoloģiju ceļu. Šis ir ceļš uz vienlīdzību sabiedrībā, kurš izrādās nelīdzens un grumbuļains. Mūsu šī vakara viešņai ir labi padomi tā bruģēšanai.  Uzklausām nevalstiskās organizācijas “Riga TechGirls” valdes locekli Annu Andersoni.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Dārzeņu nedēļā, protams, gatavojam dārzeņus

No 21. līdz 25. septembrim raidījumā Kā labāk dzīvot „Dārzeņu nedēļa”. Trešdienas raidījumā interesējamies par to, ko pagatavot no dārzeņiem.

Vada:

Elvis Jansons

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Eža kažociņš. Pasaku stāsta Zigfrīds Muktupāvels

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Solidaritātes sistēma migrācijas jomā Eiropā: Ko tas nozīmē Latvijai

Eiropas iekšlietu komisāre Ilva Johansone ir mudinājusi vienoties par obligātu solidaritātes sistēmu migrācijas problēmu risināšanai. Ko tas nozīmētu Latvijai? Diskutējam, vai esam gatavi uzņemties lielāku atbildību par bēgļu uzņemšanu.

Vada:

Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Šodien dzimšanas dienā sveicam aktrisi Daci Bonāti!

Piedāvājam noklausīties amerikāņu rakstnieces Žaklīnas Sūzenas populārā romāna " Leļļu ieleja" fragmentus. Piedalās Dace Bonāte, Ivars Stonins un Iveta Brauna. Režisors Ēriks Brītiņš. 1995.gada ieraksts.

"

22:45

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Krustpunktā - reģionos

Aktualitātes Kurzemē. Komentē Rietumu radio pārstāvis Dzintars Hmieļevskis

Trešdienās sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šoreiz pievēršamies aktualitātēm Kurzemē. Komentē Rietumu radio pārstāvis Dzintars Hmieļevskis.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Deviņos gados sakrāti stāsti. Iznācis Ingas Ābeles krājums "Balta kleita"
"Sinfonietta Rīga" sāk savu jubilejas - piecpadsmito - sezonu
Nedēļas nogalē notiks festivāls "Teātris ir visur Kuldīgā"

 Deviņi sieviešu vārdi - deviņi stāsti rakstnieces Ingas Ābeles  krājumā "Balta kleita".

Vada:

Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Starp tehnoloģijām, mūziku un tērpiem - "Riga Tech Girl" vadītāja Anna Andersone

Šovakar saruna par meitenēm un sievietēm, kuras gatavas iet jauno tehnoloģiju ceļu. Šis ir ceļš uz vienlīdzību sabiedrībā, kurš izrādās nelīdzens un grumbuļains. Mūsu šī vakara viešņai ir labi padomi tā bruģēšanai.  Uzklausām nevalstiskās organizācijas “Riga TechGirls” valdes locekli Annu Andersoni.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Interešu izglītības iespējas bērniem ar īpašām vajadzībām

Kādas ir iespējas apmeklēt interešu izglītības norises bērniem ar īpašām vajadzībām un vai Latvijas Skolas somas piedāvājums ir atbilstošs arī šādiem bērniem?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Farmaceitisko vielu klātbūtne notekūdeņos: problēmas sekas pagaidām maz zināmas

Noslēgumam tuvojas apjomīgs projekts, kura ietvaros valstīs pie Baltijas jūras tika pētīts un mērīts, kāda ir dažādu farmaceitisko vielu klātbūtne notekūdeņos un pēc tam arī Baltijas jūrā. Secinājumi nebija iepriecinoši un ir skaidrs, ka mūsu ikdienas paradumi ir jāmaina, lai medikamenti tādos apjomos nenonāktu vidē.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika