• Trešdiena, 2020. gada 21. oktobris
  • Vārda diena: Severīns, Urzula
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Latvijas labāko vasaras sporta veidu atlētu prātos šobrīd valda liela nenoteiktība, jo grūti plānveidīgi organizēt darbu ar vīziju par dalību Tokijas olimpiskajās spēlēs nākamvasar. Visu šo gadu sacensību tikpat kā nav bijis, bet arī nākamā gada sākums ir miglā tīts. Īpašā riska grupā ar sevišķi ierobežotām iespējām kvalificēties un kvalitatīvi sagatavoties četrgades atbildīgākajam startam šoreiz nonākuši tie Latvijas atlēti, kuri ikdienā trenējas un dzīvo ārzemēs.

**

Nokie zem jauncepdaugavpiliei cpar kompens

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

LU turpina attīstīt Akadēmisko centru. Saruna augstskolas rektoru Indriķi Muižnieku

Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā nākotnē plānots uzcelt vēl vairākas ēkas. Tā šorīt Latvijas Radio stāstīja universitātes rektors Indriķis Muižnieks.

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

Festivāla "Patriarha rudens" izrādēs aplūkos dažādas pandēmijas laika pieredzes
Iekļaujošā izglītība – nekas neiespējams. Ozolnieku skolas piemērs

Par spīti dažādām krīzes situācijas raisītām korekcijām, ikgadējais Kultūras akadēmijas festivāls "Patriarha rudens" notiks arī šoruden, un tā programma būs gana bagātīga un daudzveidīga. Festivāls sāksies šo sestdien, 26.septembrī, ilgs nedēļu, un tā notikumos būs apskatītas arī dažādas pandēmijas laika pieredzes. Kopumā tas piedāvās 12 izrādes, vairākus videostāstus, lekcijas un diskusijas. Festivālā būs arī vairākas izmaiņas attiecībā uz balvu sadalījumu.

Vada:

Kristaps Feldmanis

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Raidījums "Atvērtie Faili šodien pētīs ostu biznesu. Pēc pagājušā gada ASV lēmuma Ventspils mēru Aivaru Lembergu iekļaut tā dēvētajā Magņitska sankciju sarakstā koalīcija ir apņēmusies īstenot ostu reformu.

**

Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā vakar negaidīti notika iepriekš neizziņota un faktiski slepena valsts prezidenta inaugurācija. Pēc tās prezidenta amatā uz turpmākajiem pieciem gadiem ir stājies neviens cits kā Aleksandrs Lukašenko. Šo notikumu par nelikumīgu uzskata daudzas Rietumvalstis un pašu baltkrievu opozīcijas spēki, paziņojot, ka Aleksandru Lukašenko par leģitīmo valsts prezidentu neatzīst. Vakar vakarā tūkstošiem cilvēku kārtējo reizi izgāja ielās, lai protestētu pret Aleksandru Lukašenko, kurš viņu acīs ir pilnībā zaudējis jebkādu leģitimitāti. Vairāki simti protestētāju ir tikuši aizturēti, pret akciju dalībniekiem izmantota gan asaru gāze, gan ūdens lielgabali

Vada:

Jānis Ramāns

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Latvijas labāko vasaras sporta veidu atlētu prātos šobrīd valda liela nenoteiktība, jo grūti plānveidīgi organizēt darbu ar vīziju par dalību Tokijas olimpiskajās spēlēs nākamvasar. Visu šo gadu sacensību tikpat kā nav bijis, bet arī nākamā gada sākums ir miglā tīts. Vai īpašā riska grupā ar sevišķi ierobežotām iespējām kvalificēties un kvalitatīvi sagatavoties četrgades atbildīgākajam startam šoreiz nonākuši tie Latvijas atlēti, kuri ikdienā trenējas un dzīvo ārzemēs?

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Ličijtomāti, inku gurķi un pakčojs jeb eksotiskie ēdienkartes papildinājumi

Vai esat ēduši rondīnus un zināt, kā izskatās lufa? Pasaulē, kā izrādās, ir daudz neparastu dārzeņu un daži no tiem beidzot ir nonākuši arī uz mūsu galdiem. Vairāk par eksotiskajiem ēdienkartes papildinājumiem runājam raidījuma Kā labāk dzīvot dārzeņu nedēļas ceturtdienā.

Vada:

Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Vēja enerģijas priekšrocības un trūkumi nākotnē. Senie spēkrati "Garāžā"

Vēja enerģija Eiropas Savienībā atzīta par vienu no stratēģiski svarīgākajiem ekonomikas izaugsmi veicinošiem faktoriem. Arī nākotnes prognozes liecina, ka līdz 2027. gadam vējš kļūs par galveno enerģijas ieguves avotu Eiropā. Ko tas nozīmēs Latvijai un kādas ir vēja enerģijas priekšrocības un trūkumi tuvākajā nākotnē?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Aicina uz festivālu "Divi Jūliji" Gulbenē. Top izstāde "Madernieka stils"

Par Jūlija Madernieka stilu dažādās mākslas sfērās un pedagoga dotumiem, un atstāto radošo mantojumu pārrunājam ar mākslas zinātniecēm Rūtu Rinku un Inesi Siricu, sazināsimies ar Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja pārstāvniem. Tur norisināsies mākslas festivāls „Divi Jūliji. Maderniekam 150”.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Teātra festivālā "Soli pa solim" Rēzeknē iekļaujas arī amatierteātru "Gada izrāde 2019"
Kandavas muzejā aplūkojama fotogrāfa Žaņa Legzdiņa darbi

Šajā nedēļas nogalē, no 25. līdz 27. septembrim, Rēzeknē norisināsies 11. starptautiskais teātra festivāls “Soli pa solim”, kurā šogad sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru iekļausies arī Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2019” fināla pieslēgums,

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

12:30

Krustpunktā

12:31

Atvērtie faili

#16 Valdība pieteikusi ostu reformu: vai ietekmīgas biznesa intereses to neapstādinās

Lai kādi skandāli vēlušies pār Latvijas lielākajām ostām, nekas tajās nav mainījies. Latvijas valdība tagad pieteikusi ostu reformu. Bet vai ietekmīgas biznesa intereses reformu neapstādinās?

Vada:

Anita Brauna
Indra Sprance

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Aktualitātes ārpolitikā. Izjautājam ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču

Runājam par aktuālo ārpolitikā, gan saistībā ar norisēm tepat, kaimiņvalstīs, gan tālāk pasaulē. Izvaicājam ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Vardarbība pret bērnu bērnudārzā: atšķirīga kārtība, kur vērsties pēc palīdzības

Ja bērns piedzīvo vardarbību bērnudārzā, šobrīd atšķiras procedūras, kur vecākiem griezties pēc palīdzības atkarībā no tā, vai tas noticis pašvaldības vai privātā pirmsskolas izglītības iestādē. Diskutējam par to, vai jāmaina šī kārtība un kur vecākiem griezties pēc palīdzības.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Divas puslodes

Ķīnas - Japānas attiecību dialogs. Lukašenko slepenā "kronēšana"

Japāna un Ķīna. Pagātnes ēnas un nākotnes cerības. Baltkrievija – protesti, slepenā „kronēšana” un nenotikušās Eiropas sankcijas

Vada:

Aidis Tomsons
Eduards Liniņš
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

"Rīcības algoritms" vecākiem, ja bērnam ir akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes
Aptuveni 8000 cilvēku Latvijā pakļauti agrīnam infarkta riskam

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) izstrādājis ieteikumus vecākiem un izglītības iestādēm, kā rīkoties gadījumā, ja bērnam ir akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Kristīne Kauliņa 12 gadus strādāja par frizieri, bet pēc bērna piedzimšanas Olainē izveidoja Sajūtu darbnīcu. Kristīne pati gatavo sveces un māca to darīt arī citiem. Viņas veikalā var iegādāties arī citu mājražotāju preces un iesaiņot dāvanas. Vairāk stāsta Daina Zalamane.

Kultūras afiša - Vai zināt, kas ir "Grāmatu plūdi"? Tāds nosaukums bērnu grāmatu izstādei, kas veltīta Ziemeļvalstu literatūrai. Izstāde ir ceļojoša, un tās idejas autore ir rakstniece un ilustratore Kristīne Ragna Gunarsdotira no Islandes. Pašlaik izstāde skatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas 7.stāvā un piedāvā ne tikai lasīt un šķirstīt grāmatas, bet arī dažādas aktivitātes. Izstādi aplūkoja un par tās saturu interesējās Laima Slava:

Šī diena vēsturē

Vēsturē šī diena, 24. septembris iegājusi ar to, ka 2000. gadā Sidnejā vingrotājs Igors Vihrovs izcīnīja Latvijai pirmo olimpisko zelta medaļu pēc neatkarības atjaunošanas."

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Aptauja: 43% iedzīvotāju atbalsta viena un divu centu monētu izņemšanu no apgrozības
"WinGo" depozīta sistēmas risinājums pieņems arī baterijas un šampūna pudeles

Latvijā 43% iedzīvotāju atbalsta viena un divu centu monētu izņemšanu no apgrozības, kamēr pretējās domās ir 49% iedzīvotāju, liecina Latvijas Bankas publiskotā "Maksājumu radara" dati.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Otrās maizes - kartupeļu raža šogad vidēji laba

Tā secina „Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienība”, piemetinot, ka situācija visā valsts teritorijā un pat katrā saimniecībā atsevišķi būs atšķirīga. Kartupeļu lauki šogad visā valstī plešas 8,5 tūkstošu hektāru platībā, un to kopražu Lauku konsultāciju un izglītības centra agronomi prognozē 233 tūkstošu tonnu apmērā. Kā ar kartupeļu vākšanu sokas Latgalē, kādas ražas ievāc zemnieki, un kādas šogad kartupeļu cenas, par to plašāk - Silvijas Smagare sagatavotajā ierakstā.

Vada:

Silvija Smagare

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Situācija bērnu ārpus-ģimenes aprūpes jomā joprojām ir ļoti skumja, secina Valsts kontrole

Izbeigts kriminālprocess pret Kalnmeieru

Jelgavā turpinās aizdomas par vairāku miljonu eiro vērtu konkursu savējiem

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības bez vienošanās būs daudz dārgāka, nekā Covid-19 izraisītā ekonomiskā krīze.

Tiesas lēmums afro-amerikānietes nošaušanas lietā uzkurina protestus ASV

Vada:

Pārsla Saktiņa

18:30

Atvērtie faili

#16 Valdība pieteikusi ostu reformu: vai ietekmīgas biznesa intereses to neapstādinās

Lai kādi skandāli vēlušies pār Latvijas lielākajām ostām, nekas tajās nav mainījies. Latvijas valdība tagad pieteikusi ostu reformu. Bet vai ietekmīgas biznesa intereses reformu neapstādinās?

Vada:

Anita Brauna
Indra Sprance

Lasīt vairāk

18:58

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Monopola viesis skaņu režisors Jānis Eglītis

Viņam ir sava māja - Ierakstu māja. Vai tur dzīvo, taisa ēst un svin ballītes vai vienkārši tā ir liela grāmata, kurā katrs atstāj savu ierakstu? Atbildes šovakar nebūs jāmeklē, jo arhitekts, projektētājs un būvnieks ir  mūsu viesis Monopolā - skaņu režisors, mūziķis un producents Jānis Eglītis.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Ličijtomāti, inku gurķi un pakčojs jeb eksotiskie ēdienkartes papildinājumi

Vai esat ēduši rondīnus un zināt, kā izskatās lufa? Pasaulē, kā izrādās, ir daudz neparastu dārzeņu un daži no tiem beidzot ir nonākuši arī uz mūsu galdiem. Vairāk par eksotiskajiem ēdienkartes papildinājumiem runājam raidījuma Kā labāk dzīvot dārzeņu nedēļas ceturtdienā.

Vada:

Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Latviešu tautas pasakas stāsta Zane Lāce

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Aktualitātes ārpolitikā. Izjautājam ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču

Runājam par aktuālo ārpolitikā, gan saistībā ar norisēm tepat, kaimiņvalstīs, gan tālāk pasaulē. Izvaicājam ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Frānsisa Skota Ficdžeralda stāsts "No jauna Bābele"

24. septembrī aprit 124 gadi kopš dzimis amerikāņu rakstnieks Frānsiss Skots Ficdžeralds. Klausieties viņa stāsta "No jauna Bābele" radiolasījumu, kas ierakstīts 1975.gadā. Lasījumā piedalās Imants Skrastiņš, Mudīte Šneidere, Egons Beseris un Māra Zvaigzne.

Lasīt vairāk

22:34

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Atvērtie faili

#16 Valdība pieteikusi ostu reformu: vai ietekmīgas biznesa intereses to neapstādinās

Lai kādi skandāli vēlušies pār Latvijas lielākajām ostām, nekas tajās nav mainījies. Latvijas valdība tagad pieteikusi ostu reformu. Bet vai ietekmīgas biznesa intereses reformu neapstādinās?

Vada:

Anita Brauna
Indra Sprance

Lasīt vairāk

23:58

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Aicina uz festivālu "Divi Jūliji" Gulbenē. Top izstāde "Madernieka stils"
Teātra festivālā "Soli pa solim" Rēzeknē iekļaujas arī amatierteātru "Gada izrāde 2019"
Kandavas muzejā aplūkojama fotogrāfa Žaņa Legzdiņa darbi

Par Jūlija Madernieka stilu dažādās mākslas sfērās un pedagoga dotumiem, un atstāto radošo mantojumu pārrunājam ar mākslas zinātniecēm Rūtu Rinku un Inesi Siricu, sazināsimies ar Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja pārstāvniem. Tur norisināsies mākslas festivāls „Divi Jūliji. Maderniekam 150”.

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Monopola viesis skaņu režisors Jānis Eglītis

Viņam ir sava māja - Ierakstu māja. Vai tur dzīvo, taisa ēst un svin ballītes vai vienkārši tā ir liela grāmata, kurā katrs atstāj savu ierakstu? Atbildes šovakar nebūs jāmeklē, jo arhitekts, projektētājs un būvnieks ir  mūsu viesis Monopolā - skaņu režisors, mūziķis un producents Jānis Eglītis.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Vardarbība pret bērnu bērnudārzā: atšķirīga kārtība, kur vērsties pēc palīdzības

Ja bērns piedzīvo vardarbību bērnudārzā, šobrīd atšķiras procedūras, kur vecākiem griezties pēc palīdzības atkarībā no tā, vai tas noticis pašvaldības vai privātā pirmsskolas izglītības iestādē. Diskutējam par to, vai jāmaina šī kārtība un kur vecākiem griezties pēc palīdzības.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Vēja enerģijas priekšrocības un trūkumi nākotnē. Senie spēkrati "Garāžā"

Vēja enerģija Eiropas Savienībā atzīta par vienu no stratēģiski svarīgākajiem ekonomikas izaugsmi veicinošiem faktoriem. Arī nākotnes prognozes liecina, ka līdz 2027. gadam vējš kļūs par galveno enerģijas ieguves avotu Eiropā. Ko tas nozīmēs Latvijai un kādas ir vēja enerģijas priekšrocības un trūkumi tuvākajā nākotnē?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika