• Trešdiena, 2020. gada 15. jūlijs
  • Vārda diena: Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

Valstu iedzīvotāju attieksme vēl pirms Covid 19 pandēmijas krīzes pirms bēgļiem nekad nav bijusi viennozīmīga un vienkārša. Eiropai pirms pieciem gadiem nācās pārdzīvot milzīgu bēgļu pieplūdumu un tas vēlāk jau ir radījis citas sekas ar kurām valstīm jāturpina cīnīties. Piemēram, pētījumi liecina, ka bēgļiem ir ļoti grūti iekļauties darba tirgū. Turklāt papildus grūtības ir radījusi tieši pandēmijas krīze. Proti, daudzās valstīs, kurās atrodas bēgļu nometnes, bēgļiem ir atļauts strādāt. Taču pandēmijā daudzi uzņēmumi ir slēgti un tieši bēgļi nonāk īpaši neapskaužamā situācijā. Šodien par to, kāpēc bēgļiem darbu atrast ir daudz sarežģītāk.

06:20

Eiropa šodien

06:22

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Latvijas Jaunatnes basketbola līgas sporta skolas vienojušās kopīgai vēstulei, kurā tiek uzrunāta Latvijas Basketbola savienības valde par Jaunatnes līgas izspēles kārtības nākotni. Maijā publicēto atklāto vēstuli parakstījuši 24i basketbolu skolu pārstāvji. Vai LBS valde gatavojas pieņemt lēmumu, ignorējot Jaunatnes komisijas un daudzu citu treneru viedokļus, vai tomēr ir pārliecinoši argumenti ieteiktās sistēmas apstiprināšanai? Tematu skaidroja Inita Kresa Katkovska.

*

No rītdienas 29.05. Kuldīgas slimnīca atjaunos pierakstu pie speciālistiem. Tas nozīmē, ka tiks atjaunoti plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, ieskaitot pierakstu uz visām ambulatorajām pieņemšanām, plānveida operācijām un endoskopijas izmeklējumiem. Tajā pašā laikā joprojām saglabāsies ierobežojumi pacientu apmeklējumiem nodaļās un būs jāievēro piesardzības pasākumi. Ingas Ozolas ierakstā no Kuldīgas slimnīcas plašāks izklāsts.

*

Nu jau gandrīz divas nedēļas atvērtas iekšējās robežas ar Lietuvu un Igauniju. Visjūtamākās šīs izmaiņas ir tiem, kas dzīvo pierobežā un piedzīvo to ikdienā. Šorīt uzzināsim, vai un kā mainījusies ikdiena Valkas/Valgas pusē, kur latvieši un igauņi diendienā mēdz šķērsot robežu. Par to lūgšu pastāstīt avīzes Ziemeļlatvija galvenajai redaktorei Ingūnai Johansonei.

Viesos:

Johansone Ingūna
Laikraksta 'Ziemeļlatvija' redaktore

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Uldis Rutkaste: Ekonomikas atlabšanā ieguldīto līdzekļu atdeve varētu būt ilgākā laikā

Ekonomikas ministrijas izstrādātā stratēģija Latvijai Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai paredz atgriezties pie izaugsmes 2023.gadā, taču ieguldīto investīciju atdeve varētu būt pat ilgākā laikā. Tā intervijā Latvijas Radio uzsvēra Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris sācis sadarbību ar prestižo Somijas klasiskās mūzikas ierakstu kompāniju Ondine [Ondīne] un radis veidu, kā pandēmijas apstākļos ierakstīt vairākus Tālivalža Ķeniņa skaņdarbus. Repertuāru gan ierobežo telpā pieļaujamais mūziķu skaits, bet tieši tas licis jaunām acīm paskatīties uz skaņdarbiem, kas citkārt nebūtu mūziķu uzmanības radarā. Ieraksta mēģinājumā ieskatījās Māra Rozenberga.

07:44

Labrīt

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

08:15

Eiropa šodien

08:17

Labrīt

Laikā, kad pasaules uzmanības centrā ir cīņa ar koronavīrusu, vairākus Āfrikas un Āzijas reģionus skārusi cita sērga siseņi. Piemēram, Indijā, siseņu uzlidojumi sākušies vairākus mēnešus agrāk, nekā parasti, turklāt šo kukaiņu izraisītie postījumi ir lielākie vairāku gadu desmitu laikā. ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija ir vērsusies pēc palīdzības pie starptautiskās sabiedrības, brīdinot, ka pārtikas trūkumam var būt tālejošas sekas. Vairāk stāsta Uģis Lībietis.

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Raidījuma "Krustpunktā" vadītajs - Aidis Tomsons - tel.nr. 29103080 - Diskusija par izdienas pensijām un to slogu uz budžetu

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Krīzes ieviestās pārmaiņas: digitālās prasmes kļūs arvien būtiskākas

Katra krīze ir iespēja. Esam sapratuši, ka varam strādāt attālināti, citādi plānot darba laiku un veltīt vairāk laika sev, ģimenei un pašattīstībai, darbojoties tikpat efektīvi. Kā pasaulē mainījusies personālvadības politika un kādi ir jaunumi šajā jomā?

Vada:

Loreta Bērziņa
Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Šobrīd vairāk priekšrocības un atbalsts ir ar Covid-19 saistītiem pētījumiem

Nule kā piešķirts finansējums jaunai valsts pētījumu programmai Covid-19 seku mazināšanai. Tāpat arī Valsts izglītības attīstības aģentūra akcentējusi, ka pētniekiem, kas pieteiks projektus, kuri saistīti ar Covid-19 pētniecību, būs priekšrocības. Vai un kāpēc šāda politika ir attaisnojama, vai tas nenozīmē, ka Covid-19 pētniecība tiks pašmērķīgi ielikta citu pētījumu saturā?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Pētnieks Pēteris Birkerts. Darba saskaņa ar vārdiem un darba tikumu
Andrejs Osokins aicina uz pirmo "Osokina mini festivāls @152"

Čaklums, slinkums, darba saskaņa ar vārdiem un darba tikumu – darba ētikas izpausmes Pētera Birkerta pētījumā “Latvju tautas dzīves gudrība” rosina sarunai vēsturnieku Gvido Straubi un filologu un mūziķis Arturu Skuteli ciklā "Kad tradīcijas satiek zinātni. Pētera Birkerta pētījums "Latvju tautas dzīves gudrība"".

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Rēzeknē koncertdzīve atsākas ar pagalmu mūzikas nedēļu

Latgales vēstniecība “Gors” ir vērusi savas durvis, piedāvājot kino un koncertu programmu ierobežotam apmeklētāju skaitam. Šobrīd sajūtas, gaidot skatītājus, kā pirms septiņiem gadiem, kad tika atklāta pirmā reģionālā koncertzāle Latvijā, saka Latgales vēstniecības “Gors” mākslinieciskā vadītāja Ilona Rupaine.

Vada:

Lāsma Zute

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Valdība lems par regulējumu ātrai lēmumu pieņemšanai pēc ārkārtējās situācijas beigām,

Aktīvisti joprojām cer redzēt parku velotreka "Marss teritorijā,

Valdībai jāturpina atbalsts iedzīvotājiem, lai strauji nepieaugtu bezdarbs, norāda Latvijas Banka,

ASV Covid-19 upuru skaits pārsniedz 100 tūkstošus,

Indijā un Āfrikā plosās siseņi - postījumi ir lielākie vairāku gadu desmitu laikā.

12:30

Krustpunktā

12:31

Atvērtie faili

Nežēlīgie bērni: pandēmijas dēļ mobinga problēmas tikai atliktas uz vēlāku laiku

Es zinu, kā ir negribēt iet uz skolu. Baidīties satikt vienaudžus, kuri sāpinās – aiz muguras sačukstēsies, izteiks aizskarošas piezīmes vai demonstratīvi atteiksies sēdēt blakus… Pandēmija mobinga problēmu nav atrisinājusi. Tikai atlikusi uz vēlāku laiku un devusi auglīgu vidi, kur attīstīties kibermobingam. Kāpēc mūsu skolu vide ir tik nežēlīga un kā to mainīt?

Vada:

Anita Brauna
Baiba Runce

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Krustpunktā diskusija: Izdienas pensijas un to slogs uz valsts budžetu

Krustpunktā diskusija: Izdienas pensijas un to slogs uz valsts budžetu.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Speciālisti: Dzimstības līkne pēc ārkārtas situācijas noteikti kritīsies

Vai dzīve pandēmijas apstākļos draud ar demogrāfijas bedri un kādi atbalsta mehānismi būtu nepieciešami labklājības jomā, lai ģimenes justos droši un dzimstība nesamazinātos?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Divas puslodes

Pasaulē: Ķīnas iecere piemērot nacionālās drošības likumu Honkongai. Covid 19 Latīņamerikā

Ķīnas iecere piemērot nacionālās drošības likumu Honkongai. Polijas iekšpolitika- prezidenta vēlēšanu gaidas un rīcība Covid19 krīzes laikā. Covid-19 epicentrs tagad Latīņamerikā.

Vada:

Aidis Tomsons
Eduards Liniņš
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Lai novērstu centralizēto eksāmenu uzdevumu "nopludināšanu", veiks preventīvus pasākumus
Saeima nepiekrīt dīkstāves pabalstu izmaksāt arī pašnodarbinātajiem

Sākoties eksāmenu laikam, Valsts policija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centra pārstāvjiem centralizēto eksāmenu norises laikā skolās veiks preventīvus pasākumus, lai novērstu centralizēto eksāmenu uzdevumu prettiesisku izpaušanu.

Vada:

Arta Skuja
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Zāgmaņu ģimenē, kas dzīvo Jaunpilī, izaugušas 6 meitas un dēls. Vecākā māsa Silva ir Jaunpils Bebru ielas pirts īpašniece un pirtniece, bet Ieva ir tekstilmāksliniece, kam arī interesē pirts lietas. Vairāk stāsta Daina Zalamane.

Kultūras afiša - Muzeju, izstāžu zāļu un mākslas galeriju dzīve pamazām atjaunojas. Ik dienu uzzinām par kādu izstāžu atklāšanu. Šodien par jaunām izstādēm Siguldā un Līgatnē.

šī diena vēsturē

Dzimšanas dienu svin austrāliešu aktrise un dziedātāja Kailija Minoga, kura dzimusi 1968. Gadā un vispirms mēģinājusi pasauli iekarot kā aktrise, tomēr tā pa īstam tas viņai izdevās kāpjot uz skatuves kā popdziedātājai.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Vecākus satrauc sarežģījumi bērnu izglītošanā un pieskatīšanā ārkārtējā situācijā

Ģimeņu tiesību un interešu pārstāvošas biedrības vērsušās ar atklātu vēstuli atbildīgās ministrijās, paužot satraukumu par sākumskolas bērnu vecāku sarežģīto situāciju saistībā ar bērnu izglītošanu un pieskatīšanu ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību.

Vada:

Arta Skuja
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Nīcgalē plānota jauna kūdras produktu ražotne

Daugavpils novada Nīcgales pagasta purvs ir viena no lielākajām kūdras ieguves vietām valstī. Tikai pērn tajā uzņēmums “Laflora”, apsaimniekojot ap 300 ha teritorijas, ieguva ap 100 tūkstošiem kubikmetru kūdras. Uzņēmuma plānos uzbūvēt kūdras produktu ražotni, investējot 5 miljonus eiro, dubultot kūdras ieguves apjomus un izveidot 25 jaunas darba vietas. Plašāk- Silvijas Smagares ierakstā.

Vada:

Silvija Smagare

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

18:30

Atvērtie faili

Nežēlīgie bērni: pandēmijas dēļ mobinga problēmas tikai atliktas uz vēlāku laiku

Es zinu, kā ir negribēt iet uz skolu. Baidīties satikt vienaudžus, kuri sāpinās – aiz muguras sačukstēsies, izteiks aizskarošas piezīmes vai demonstratīvi atteiksies sēdēt blakus… Pandēmija mobinga problēmu nav atrisinājusi. Tikai atlikusi uz vēlāku laiku un devusi auglīgu vidi, kur attīstīties kibermobingam. Kāpēc mūsu skolu vide ir tik nežēlīga un kā to mainīt?

Vada:

Anita Brauna
Baiba Runce

Lasīt vairāk

18:58

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Tekstilmāksliniece Laima Kaugure: Latvijas uzņēmējs domā 24 stundas diennaktī

Viņas darbus pazīst pasaulē jau vairāk nekā 20 gadus, viņas lins ir mākslinieces pašas atspulgs – elegants, graciozs un neaizmirstams. Tekstimākslinieces Laimas Kaugures vārds un viņas studija „Naturals” ir sinonīms augsta līmeņa linam – audumiem, interjera lietām un tērpiem.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Krīzes ieviestās pārmaiņas: digitālās prasmes kļūs arvien būtiskākas

Katra krīze ir iespēja. Esam sapratuši, ka varam strādāt attālināti, citādi plānot darba laiku un veltīt vairāk laika sev, ģimenei un pašattīstībai, darbojoties tikpat efektīvi. Kā pasaulē mainījusies personālvadības politika un kādi ir jaunumi šajā jomā?

Vada:

Loreta Bērziņa
Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Pasaku "Putnu Bulbulis" stāsta šī cikla skaņu režisors Emīls Dreiblats

JAUNUMS. Ar Lejaskurzemes šarmu latviešu tautas pasakas stāsta Liepājas teātra aktieri. Putnu Bulbulis. Pasaku stāsta šī cikla skaņu režisors Liepājā Emīls Dreiblats. Režisors Andrejs Migla.

Lasīt vairāk

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā diskusija: Izdienas pensijas un to slogs uz valsts budžetu

Krustpunktā diskusija: Izdienas pensijas un to slogs uz valsts budžetu.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Rūdolfs Blaumanis "Pēc pirmā mītiņa"

Dzimšanas dienā sveicam aktrisi Aiju Dzērvi! Rūdolfs Blaumanis. Joku luga Pēc pirmā mītiņa. Režisors Kārlis Auškāps. Skaņu režisore Kristīne Zolotorenko. 2017. gada iestudējums.

Vada:

Alda Briede
Kristīne Zolotorenko

Lasīt vairāk

22:40

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Atvērtie faili

Nežēlīgie bērni: pandēmijas dēļ mobinga problēmas tikai atliktas uz vēlāku laiku

Es zinu, kā ir negribēt iet uz skolu. Baidīties satikt vienaudžus, kuri sāpinās – aiz muguras sačukstēsies, izteiks aizskarošas piezīmes vai demonstratīvi atteiksies sēdēt blakus… Pandēmija mobinga problēmu nav atrisinājusi. Tikai atlikusi uz vēlāku laiku un devusi auglīgu vidi, kur attīstīties kibermobingam. Kāpēc mūsu skolu vide ir tik nežēlīga un kā to mainīt?

Vada:

Anita Brauna
Baiba Runce

Lasīt vairāk

23:58

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Pētnieks Pēteris Birkerts. Darba saskaņa ar vārdiem un darba tikumu
Andrejs Osokins aicina uz pirmo "Osokina mini festivāls @152"
Rēzeknē koncertdzīve atsākas ar pagalmu mūzikas nedēļu

Čaklums, slinkums, darba saskaņa ar vārdiem un darba tikumu – darba ētikas izpausmes Pētera Birkerta pētījumā “Latvju tautas dzīves gudrība” rosina sarunai vēsturnieku Gvido Straubi un filologu un mūziķis Arturu Skuteli ciklā "Kad tradīcijas satiek zinātni. Pētera Birkerta pētījums "Latvju tautas dzīves gudrība"".

Vada:

Lāsma Zute

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Pirtniece, zīmola "Mētra" radītāja Ieva Mauriņa: Es esmu uz pareizā ceļa

Daudzus gadus Ieva Mauriņa strādāja „airBaltic” birojā, kur viņa ar darbu bija apmierināta, bet, lai to varētu apvienot ar savu vaļasprieku un triju bērnu audzināšanu, strādāja pusslodzi. Nu šim dzīves posmam pielikts punkts. Tagad viņa ir gan pirtniece, gan zīmola „Mētra” saimniece un ražo ekoloģiskās smaržeļļas mazajām dāmām un viņu mammām.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Speciālisti: Dzimstības līkne pēc ārkārtas situācijas noteikti kritīsies

Vai dzīve pandēmijas apstākļos draud ar demogrāfijas bedri un kādi atbalsta mehānismi būtu nepieciešami labklājības jomā, lai ģimenes justos droši un dzimstība nesamazinātos?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Šobrīd vairāk priekšrocības un atbalsts ir ar Covid-19 saistītiem pētījumiem

Nule kā piešķirts finansējums jaunai valsts pētījumu programmai Covid-19 seku mazināšanai. Tāpat arī Valsts izglītības attīstības aģentūra akcentējusi, ka pētniekiem, kas pieteiks projektus, kuri saistīti ar Covid-19 pētniecību, būs priekšrocības. Vai un kāpēc šāda politika ir attaisnojama, vai tas nenozīmē, ka Covid-19 pētniecība tiks pašmērķīgi ielikta citu pētījumu saturā?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika