Svētdiena, 2024. gada 3. marts

Vārda diena: Tālavs, Tālis, Marts

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Nakts ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Vai tas ir normāli?

Attiecību veidošana: Saglabāt vēsu prātu, veidojot attiecības virtuālajā vidē

06:59

Mūzika

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Atskats vakardienā.
*
Pirms 100 gadiem, 1919. gada 5. februārī, četras tābrīža Holivudas kinozvaigznes – Mērija Pikforde, Čārlzs Čaplins, Duglass Fērbenkss un Deivids Vords Grifits – nodibināja paši savu kinostudiju "United Artists". Šīs studijas kontā ir vairāki arī mūsdienās atpazīti 20. gadsimta kinodarbi.

Vada:

Daira Zīle

07:30

Ziņas

07:33

Sporta ziņas

07:38

Labrīt

Kā liecina Valsts ieņēmumu dienesta dati, šī gada janvārī Latvijā bija nodarbināti 7392 Ukrainas valsts piederīgie. Ja algotu darbu ukraiņi visbiežāk uzsāk sabiedriskajā ēdināšanā – restorānos vai mobilās ēdināšanas uzņēmumos, tad kā saimnieciskās darbības veicēji Ukrainas iedzīvotāji visbiežāk reģistrējušies kā frizieri un skaistumkopšanas jomas pārstāvji. Katrs Ukrainas valsts piederīgais, uzsākot algotu darbu vai saimniecisko darbību Latvijā, saņem pabalstu vienas minimālās algas apmērā.
*
Muzejā Rīgas Jūgendstila centrs skatāma Anitas Paegles zīmējumu izstāde Rīgas kaķi, kur līdzās grāmatu ilustrāciju oriģināliem būs aplūkojamas arī mākslinieces zīmētās pastmarkas un kaķu tēmai veltītā monēta.

Vada:

Daira Zīle

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Kopš kovida mājsēdes Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikā trīskāršojies to pacientu skaits, kuriem ir ēšanas traucējumi – anoreksija, bulīmija, kompulsīvā pārēšanās vai citi. Ceļš uz atveseļošanos visbiežāk ir gadiem ilgs, nereti – ar pacienta atgriešanos slimnīcā. Šajā procesā nav iespējams iztikt bez bērnu psihiatra palīdzības, taču tikpat svarīgs ir ģimenes atbalsts.

Vada:

Daira Zīle

08:30

Ziņas

08:33

Sporta ziņas

08:38

Labrīt

Liepājā veidos NVO izaugsmes inkubatoru, kas palīdzēs stiprināt esošo nevalstisko organizāciju kapacitāti un līdzdalību dažādos pilsētai būtiskos attīstības procesos un ideju īstenošanai piesaistīt starptautisku finansējumu. Pirmais izmēģinājuma projekts paredz iesaistīt aptuveni desmit spēcīgākās vietējās biedrības, taču, ja interesentu būs vairāk, tad atbalsta mehānismi tiks izmantoti arī plašākam NVO lokam.
*
Šobrīd klētī iekārtota Sēļu meitas pūra ekspozīcija. Izrādās, ka tieši no Sēlijas nāk dārgākais brunču audums. Svītraini un rūtaini raksti ir atrodami visos novados, bet, ja raksti ir redzami ar lāsumiņiem, tad tas ir nācis no Sēlijas, un tā aušanā katru lāsumiņu speciāli ir jāielasa iekšā. Tāpēc darbs pie auduma tapšanas ilgstošāks, attiecīgi- dārgāks. Šobrīd ekspozīciju papildina arī senie sēļu adītie cimdi, un tieši te glabājas arī unikāla sēļu vārdu grāmata.

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:05

Svētrīts

Svētrīts. Studijā arhibīskaps Jānis Vanags

Vada:

Inta Zēgnere

Lasīt vairāk

09:30

Vietu lietas Latvijā

Latvijas Sporta muzeja dārgumi: Daliņa godalgas, dažādas kamanas un olimpiešu tērpi

Kā muzejs tika pie soļotāja Jāņa Daliņa sudraba godalgām, kā gadiem ilgi tika saglabāts Rīgas riteņbraucēju biedrības karogs. Lūkojam, kā 30 gadu laikā mainījušies Latvijas olimpiešu tērpi. Raugām arī dažādu laiku sporta kamanas.

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne

Lasīt vairāk

09:54

Mūzika

10:00

Ziņas

10:05

Lasām un pļāpājam

Vai princeses ir labākas par citiem cilvēkiem? Pļāpājam ar Arno

Kas ir pareizi un kas nav, un vai princeses ir labākas par citiem cilvēkiem? Par to šo svētdien pļāpājam ar Arno. Lasām Daces Krēsliņas pasaku brīnumainu notikumu mīļotājiem - "Pasaku par Princesi un Mēnessdēlu", kā arī Leona Brieža dzejas krājumu bērniem "Staigājošā kāja".

Vada:

Lauris Gundars
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

10:25

Radioteātris bērniem

"Harijam augot". Rudītes Kalpiņas grāmatas radiovariants. 1.daļa

"Harijam augot". Rudītes Kalpiņas grāmatas radiovariants. 1.daļa. 12 dzīvespriecīgi stāsti par Harija un tehnoloģiju attīstību – no zēna pirmā līdz divpadsmitajam dzīves gadam. Režisors Reinis Boters, skaņu režisors Ivo Tauriņš.

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:05

Augstāk par zemi

"Kuzņecova porcelāns" - Martas Šustes pētījums Kuzņecovu dzimtai piederošajām fabrikām

Iznācis Martas Šustes pētījums “Kuzņecova porcelāns. Zuzānu kolekcija” par trīspadsmit Kuzņecovu dzimtai piederošajām fabrikām Krievijas impērijā, no kurām viena darbojās arī Rīgā. Februāra sākumā "Zuzeum" gaidāma arī plaša Kuzņecovu porcelāna izstāde.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

11:35

Radio mazā lasītava

Kad skrejceliņš skrien ātrāk, nekā kājas spēj tikt līdzi. Daglass Marijs "Pūļa neprāts"

Daglass Marijs un "Pūļa neprāts". Ar literāro redaktori un portāla "Telos" galveno redaktori Agnesi Irbi runājam ne tikai par dzimti, rasi, identitāti, kas norādīts jau grāmatas apakšvirsrakstā, bet arī par tehnoloģijām un to, kas notiek tad, kad skrejceliņš skrien ātrāk nekā kājas spēj tikt līdzi...

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

Svētdiena, 5. februāris pl. 12:00

 

Ķīnas novērošanas balona notriekšana pie ASV krastiem sadusmo Pekinu

Aptuveni 40%-os
no 399-iem pārbaudītajiem starptautiskajiem interneta veikaliem konstatēta manipulatīva tieš-saistes prakse


Pēdējo reizi Latvijas izlases kreklā kā spēlētājs šodien laukumā dosies tenisists Ernests Gulbis

 

Lasīt vairāk

12:14

Laika ziņas

12:15

Dzīves ritmi mūzikā

Vjačeslavam Mitrohinam - 70. Bez viņa nav iedomājama mūsu populārā mūzika

Pirms dažām nedēļām radio mājas gaiteņus šķērsoja vīrs atsperīgā gaitā - ādas jaka, mati sapīti garā bizē, kas tas par panku - neizpratnes pilns kolēģu jautājums. Kad sniedza roku sveicienam - tas taču Vjačeslavs Mitrohins! Bez Mitrohina klātbūtnes nav iedomājama nedz mūsu populārās mūzikas vēsture, ne arī mūsdienas.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Piespēle

Ātrslidošana: vai tā turpina pastāvēt arvien Latvijā?

Raidījumā saruna par ātrslidošanu. Vai līdz ar šī gadsimta Latvijas labākā ātrslidotāja Haralda Silova karjeras noslēgumu, beigusies arī ātrslidošanas pastāvēšana pie mums? Par to stāsta pats Haralds.

Vada:

Mārtiņš Kļavenieks
Māris Bergs
Reinis Grundspeņķis

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Lieliskais piecinieks

Lieliskais piecinieks. 5. februāra spēle

Spēlē piedalās: Gatis Žagars, Ilmārs Čukurs, Gatis Podiņš un Viesturs Jansons.

Vada:

Ivo Krumholcs

Lasīt vairāk

14:45

Mūzika

15:00

Ziņas

15:05

Globālais latvietis. 21. gadsimts

Imanta Nīgale, Krišjānis Sils, Gatis Gaujenieks un Arnolds Kārklis muzicē kopā

Imanta Nīgale dzimusi un augusi ASV, Krišjānis Sils – Vācijā. Tagad abi dzīvo un muzicē Latvijā. Te dzīvo arī Gatis Gaujenieks un Arnolds Kārklis, kas dzimuši ASV un kopā spēlējuši grupā "Akacis" – kā visi četri sadziedājušies, kāda bijusi mūzikas nozīme dzīves ceļa gājumā katram atsevišķi un visiem kopā

Vada:

Agnese Drunka
Santa Lauga

Lasīt vairāk

15:58

Sociālais paziņojums

16:00

Ziņas

16:05

Šīs dienas acīm

Saruna ar ukraiņu aktrisi un sabiedrisko darbinieci Rimmu Zjubinu

Rimma Zjubina ir viena no ievērojamākajām šodienas Ukrainas aktrisēm. Šī gada vasarā viņa viesojās Rīgā, Ģertrūdes ielas teātrī, ar režisores Vladas Vladas Belozorenko iestudēto  Andreja Ivanova lugu "Tā visa ir viņa". Viesizrāžu laikā tapa saruna, tagad tā skan raidijumā Šīs dienas acīm.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

16:34

Grāmatai pa pēdam. Latviešu grāmatai 500

Elīza fon der Reke - dzejniece un literāte, neparasta Apgaismības laika sieviete

Vācbaltu dzejniece un publiciste Elīza fon der Reke, viņas sacerēti garīgi dzejoļi, ceļojumu apraksti, memuāri un ziņojums par krāpnieku Kaliostro ir liecība neparastai Apgaismības laika sievietei. Dosimies arī uz Jelgavu, jo Elīza nāk no Mēdemu dzimtas.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:05

Ielūdz Radioteātris

Nozagtais mēness. 1. daļa
Nozagtais mēness. 2. daļa

"Nozagtais mēness". Ludviga Aškenazi pasaku stāsta Gunārs Jakobsons. 1. daļa. Muzikālais noformējums - Inta Ancāne. Kompozīcijas autore un tā laika redaktore Biruta Zeiberliņa. 1996. gada ieraksts

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

Svētdiena, 5. februāris pl. 18:00

Lasīt vairāk

18:14

Laika ziņas

18:15

Piespēle

18:54

Mūzika

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

20:00

Ziņas

20:05

Zināmais nezināmajā

Speciāliste: Dzīvniekiem saldie komerciāli audzētie āboli un burkāni ir neveselīgi

Kā zināt, cik un kas jādod ēst nebrīvē dzīvojošai žirafei, un kā nodrošināt, ka tīģerim ierobežojumā vēl ir vēlme medīt? Par to, cik, kā un ko dod ēst dzīvniekiem zooloģiskajā dārzā, stāsts raidījumā.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

JAUNUMS!
Kas tos mazos lielus dara. 6. saruna - BURTIŅI. D.Strelēvicas vakara stāstus ģimenēm lasa R.Plēpis. V.Zilvera dziesmas dzied R.Plēpis un M.Plēpe. Cikla noslēgums.

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Vai tas ir normāli?

Narcistiska māte - ko tas nozīmē un kā ietekmē attiecības ģimenē un arī vēlāk?

Narcistiska māte – ko nozīmē šāds apzīmējums? Kā narcistiska vecāka, un konkrēti, mātes klātbūtne ietekmē mūs izcelsmes ģimenē un arī vēlākajās attiecībās? Vai tas var atstāt būtisku iespaidu uz turpmāko dzīvi un kādu?

Vada:

Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

22:05

Pāri mums pašiem

Cerība - ierasts vārds ar ne tik vienkāršu būtību

Raidījumā saruna par cerību. Šķiet, ļoti pieraksts vārds, bet kad ielūkojamies tā būtībā, izrādās, ka saglabāt cerību, iemantot cerību, nepazaudēt to nav tik vienkārši.

Vada:

Inta Zēgnere

Lasīt vairāk

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dzīves ritmi mūzikā

Vjačeslavam Mitrohinam - 70. Bez viņa nav iedomājama mūsu populārā mūzika

Pirms dažām nedēļām radio mājas gaiteņus šķērsoja vīrs atsperīgā gaitā - ādas jaka, mati sapīti garā bizē, kas tas par panku - neizpratnes pilns kolēģu jautājums. Kad sniedza roku sveicienam - tas taču Vjačeslavs Mitrohins! Bez Mitrohina klātbūtnes nav iedomājama nedz mūsu populārās mūzikas vēsture, ne arī mūsdienas.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

23:49

Mūzika

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

01:58

Mūzika

02:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:05

Augstāk par zemi

"Kuzņecova porcelāns" - Martas Šustes pētījums Kuzņecovu dzimtai piederošajām fabrikām

Iznācis Martas Šustes pētījums “Kuzņecova porcelāns. Zuzānu kolekcija” par trīspadsmit Kuzņecovu dzimtai piederošajām fabrikām Krievijas impērijā, no kurām viena darbojās arī Rīgā. Februāra sākumā "Zuzeum" gaidāma arī plaša Kuzņecovu porcelāna izstāde.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

00:35

Radio mazā lasītava

Kad skrejceliņš skrien ātrāk, nekā kājas spēj tikt līdzi. Daglass Marijs "Pūļa neprāts"

Daglass Marijs un "Pūļa neprāts". Ar literāro redaktori un portāla "Telos" galveno redaktori Agnesi Irbi runājam ne tikai par dzimti, rasi, identitāti, kas norādīts jau grāmatas apakšvirsrakstā, bet arī par tehnoloģijām un to, kas notiek tad, kad skrejceliņš skrien ātrāk nekā kājas spēj tikt līdzi...

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Lieliskais piecinieks

01:45

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Džeza klubs

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Lasām un pļāpājam

Vai princeses ir labākas par citiem cilvēkiem? Pļāpājam ar Arno

Kas ir pareizi un kas nav, un vai princeses ir labākas par citiem cilvēkiem? Par to šo svētdien pļāpājam ar Arno. Lasām Daces Krēsliņas pasaku brīnumainu notikumu mīļotājiem - "Pasaku par Princesi un Mēnessdēlu", kā arī Leona Brieža dzejas krājumu bērniem "Staigājošā kāja".

Vada:

Lauris Gundars
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

05:25

Mūzika