Pirmdiena, 2024. gada 22. aprīlis

Vārda diena: Armanda, Armands

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Izziņo Pieci.lv DJ skolas jauno iesaukumu

Jauniešu multimediālais kanāls Latvijas Radio 5 - pieci.lv izsludina pieteikšanos jaunajam DJ skolas iesaukumam. Atlasē  var pieteikties  8. līdz 12. klases skolēni, kuri vēlas kopā ar pieci.lv dīdžejiem Tomu Grēviņu, Magnusu Eriņu, Aleksi Vilciņu, Karmenu Stepanovu, Lindu Samsonovu un Arti Volfu apgūt radio dīdžeja prasmes. Praktisko meistarklašu ietvaros motivētiem un talantīgiem jauniešiem būs iespēja pilnveidot sevi profesionālu Latvijas Radio darbinieku un izcilu pedagogu vadībā, kā arī veidot radio raidījumus interneta POP-UP kanālā. Pieteikumus var iesniegt līdz 8. martam.

„Šis būs jau otrais DJ skolas iesaukums – pēc pērnā gada pieredzes un jauniešu entuziasma esam gatavi un motivēti projektu turpināt. DJ skolas programma ies plašumā – līdztekus praktiskajai dīdžejošanai nodrošināsim arī multimediālā satura veidošanas nodarbības un, piesaistot Latvijas Radio labākos un izcilākos profesionāļus - runas pedagoģi Ainu Matīsu un Radioteātra leģendu Māru Eglīti – palīdzēsim jauniešiem attīstīt arī runas un valodas mākslu. Tas gan prasīs lielāku ieguldījumu no jauniešu puses, bet esmu pārliecināta, ka katra Radiomājā pavadītā stunda būs vērtīga. Un, kas zina, iespējams, kāds no viņiem ar laiku būs pilntiesīgs mūsu kolēģis, jo tāds jau ir mērķis – audzināt jauno radio dīdžeju paaudzi,” saka DJ skolas programmas vadītāja un pieci.lv multimediju projektu producente Monika Martinso.

Kursa ietvaros DJ skolas dalībnieki varēs apgūt:

radio raidījumu vadīšanas un veidošanas pamatus,  darboties savā POP-UP interneta kanālā kopā ar pieci.lv DJ;
skaņas montāžas pamatus kopā ar DJ Arti Volfu;
runas prasmes izcilās runas pedagoģes Ainas Matīsas vadībā;
multimediālā satura veidošanu kopā ar multimediju projektu producenti Moniku Martinso;
uzstāšanās mākslu kopā ar Radioteātra vadītāju Māru Eglīti;
mūzikas vēsturi kopā ar pieci.lv DJ Tomu Grēviņu.

DJ skolas nodarbības notiks divas līdz trīs reizes nedēļā no 16. marta līdz 10. maijam Latvijas Radio telpās Rīgā, Doma laukumā 8. Katram audzēknim būs savs mentors - kāda no pieci.lv ētera personībām, kas sniegs atbalstu radioraidījuma veidošanā un mācību procesā. Konkursa nolikums paredz, ka pieteikties var arī DJ dueti, trio vai ansambļi.

Pieteikumus dalībai DJ skolā var iesniegt līdz 8. martam, elektroniski uz e-pasta adresi dod@pieci.lv nosūtot motivācijas vēstuli, aprakstu par sevi un līdz 2 minūtēm garu video. Video veidošanai nav noteikumu – īpaši tiks novērtēts pieteikumu radošums. DJ skola uzņems 6-8 talantīgākos jauniešus. Mācības pieejamas bez maksas.

DJ skolas konkursa nolikums pieejams: http://ejuz.lv/pieciskola