Sestdiena, 2024. gada 25. maijs

Vārda diena: Junora, Anšlavs

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio 1 ēterā un multimediju platformās sāk skanēt jauns raidījums «Zeme 2050: Ilgtspējīga nākotne»

No šodienas, 2. marta, Latvijas Radio 1 ēterā skanēs jauns raidījums «Zeme 2050: Ilgtspējīga nākotne» multimediālā formātā, kurā kopā ar jaunajiem speciālistiem un sociāli aktīviem cilvēkiem diskutēsim par Zemi, ko atstāsim nākamajām paaudzēm, dabu, ekonomiskajām, sociālajām un kultūras mijiedarbībām un vides ilgtspējas attīstību. Desmit raidījumu cikls lineārajā ēterā skanēs otrdienās plkst. 15:05, kā arī būs pieejams Latvijas Radio Youtube kontā un populārākajās straumēšanas platformās. Raidījumu vadīs ētera personība un vides zinātņu students Aleksis Vilciņš un producēs Katrīna Lauga, kura šogad beigs studijas Rīgas Stradiņa universitātes Multimediju komunikācijas programmā.

 

Raidījumā «Zeme 2050: Ilgtspējīga nākotne» tiks spriests par to, kā Zeme izskatīsies pēc trīsdesmit gadiem, un par to, cik būtiskas ir arī individuālās rīcības ikdienā. Katram raidījumam tiks piesaistīti vairāki eksperti ekonomikas, bioloģijas, vides, ekoloģijas, resursu izmantošanas, politikas, kultūras un cilvēktiesību jomā, kuri analizēs jautājumus, kas saistīti ar ilgtspējas attīstību dažādās sfērās gan Latvijā, gan globāli, veicinās diskusijas un sniegs praktiskus padomus par to, kā pieņemt sociāli atbildīgus lēmumus, lai ikdienā dzīvotu, domājot par nākamajām paaudzēm. 

Raidījuma mērķauditorija ir jauni cilvēki un ikviens, kuram tuva sociāli atbildīga attieksme pret procesiem sev apkārt. «Zeme 2050» komunicēs ar klausītājiem arī Latvijas Radio 1 un Pieci.lv sociālajos tīklos, kur jebkuram interesentam būs iespējams iesūtīt savus jautājumus, izteikt viedokli par situāciju pasaulē, kā arī redzēt fragmentus no raidījuma un ieteikumus, ko ņemt vērā.

Producente Katrīna Lauga: «Es ceru, ka drīzumā Latvijā beigsies plastmasas plūdi un arī valdība spēs pieņemt sociāli atbildīgus lēmumus – domājot par mūsu Zemes resursiem un nākamo paaudžu dzīves kvalitāti. Šajās desmit raidījuma sērijās esam iecerējuši kopā ar vides entuziastiem atklāt veidus, kā samazināt individuālo ietekmi uz vides, sociālajiem un ekonomiskajiem procesiem, kas apdraud mūsu tālāko pastāvēšanu.»

«Man ir liels prieks atgriezties radio ēterā un runāt par tematiem, kas pēdējā laikā raisījuši manī personīgu interesi – vidi un ilgtspējīgu attīstību. «Zeme 2050» dos iespēju vides entuziastiem atsvaidzināt un papildināt savas zināšanas, bet citiem – gūt priekšstatu par to, cik ļoti mūsu šī brīža darbības ietekmē nākotnes cilvēka dzīvi» – stāsta raidījuma vadītājs Aleksis Vilciņš.

Pirmajā raidījumā, kas lineārajā ēterā skanēs jau šo pēcpusdien, vides eksperte Līga Pakalna un pētnieks, Latvijas Universitātes pasniedzējs Elgars Felcis uzbur ainu par to, kāda Zeme izskatīsies pēc trīsdesmit gadiem, ja savus ikdienas paradumus nemainīsim vispār. To, kāda ir Lielbritānijas pieredze klimata jautājumu risināšanā, raksturos politikas eksperte ilgtspējīgas ekonomikas attīstības jautājumos Sandra Martinsone. Tiks noskaidrots, kādus sociāli atbildīgus lēmumus risina daži Latvijas uzņēmumi, bet par zaļmuldēšanu, oglekļa dioksīda pēdas nospiedumu samazināšanu, individuālajām rīcībām un savas miskastes analizēšanu, kā arī ar savu pieredzi un ieteikumiem dalīsies vides aktīviste un entuziaste Kristiāna Griķa.

 

Pirmā raidījuma video pieejams te: https://youtu.be/vlXDVtSAOEE

 

Papildu informācija:

Aleksandra Line

Latvijas Radio

Tālr.: 26770707

E-pasts: aleksandra.line@latvijasradio.lv