Pirmdiena, 2024. gada 15. aprīlis

Vārda diena: Gastons, Aelita

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Kārlis Kazāks kļūs par Latvijas Radio 5 – pieci.lv programmas direktoru

No 15. novembra Latvijas Radio kolektīvam pievienosies mūziķis Kārlis Kazāks, kļūstot par Latvijas Radio 5 – pieci.lv programmas direktoru. Kazāka pienākumos no novembra vidus ietilps Latvijas Radio 5 – pieci.lv radiostacijas vadīšana un attīstības plānošana, kā arī komandas virzīšana jauniešu multimediju platformas uzdevumu īstenošanai.

Latvijas Radio valdes locekle programmu attīstības jautājumos Sanita Dika-Bokmeldere pauž gandarījumu par Kārļa Kazāka pievienošanos Latvijas Radio kolektīvam. „Kārļa profesionālā pieredze gan administratīvos amatos, gan radošajās nozarēs būs būtisks papildinājums Latvijas Radio 5 – pieci.lv programmas attīstībā un īstās auditorijas sasniegšanā. Esam gandarīti, ka mūsu kolektīvam pievienojas tik spēcīgs savas jomas profesionālis, un nav šaubu, ka Kārļa personība lieliski papildinās Latvijas Radio 5 – pieci.lv kolektīvu,” pauž Sanita Dika-Bokmeldere.

Arī pats Kārlis Kazāks ir gandarīts par saņemto uzticību kļūt par daļu no Latvijas Radio profesionālās un spēcīgās komandas. „Latvijas Radio 5 – pieci.lv kanāls savā ne tik ilgajā pastāvēšanas laikā ir izaudzis par vērtīgu papildinājumu Latvijas raidstaciju klāstam, un man ir patiess prieks, ka tagad varu iesaistīties kanāla tālākā izaugsmē.  Latvijas Radio 5 – pieci.lv jau līdz šim ir neskaitāmas reizes pierādījis, ka spēj ieviest Latvijas mediju vidē jaunas vēsmas un pacelt kopējo kvalitātes latiņu. Pietiks, ja piesaukšu ikgadējo emocionālo “Dod pieci!” labdarības maratonu vai aktīvo darbību sociālajos tīklos un straumēšanas platformās,” teic Kārlis Kazāks.

Stājoties jaunajā amatā un domājot par Latvijas Radio 5 – pieci.lv programmas attīstību, Kazāks uzskata, ka jāturpina dot iespēja ēterā izskanēt un attīstīties Latvijā radītai mūzikai, dzejai un citiem mākslas virzieniem, ne tikai atskaņojot svaigāko mūziku, bet arī informējot klausītājus par svarīgākajām kultūras dzīves norisēm. „Par konkrētām lietām, kuras paveikt jaunajā amatā, es labprātāk runāšu tad, kad būšu iepazinis esošo situāciju, bet viens ir skaidrs – es gribu uzsist uz pleca visiem, kuri Latvijas Radio 5 – pieci.lv ir izveidojuši un izaudzējuši par to, kas tas jau ir tagad.”

Kārlim Kazākam ir plaša profesionālā pieredze. Savas radošās kompetences ir izpaudis mūzikas radīšanā un izpildīšanā, televīzijas raidījumu veidošanā un vadīšanā, tekstu veidošanā u.c. Tāpat Kazāks no 2020. gada bijis arī Latvijas autoru biedrības „Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras / Latvijas Autoru apvienības” (AKKA/LAA) Padomes prezidents, pārstāvot biedru intereses autortiesību jomā. Kārlim Kazākam ir inženierzinātņu maģistra grāds, kas iegūts Rīgas Tehniskajā universitātē.

Latvijas Radio 5 – pieci.lv programmas direktors izraudzīts atklāta konkursa kārtībā. Līdzšinējā raidstacijas programmas direktore Ilva Milzarāja amatu atstāja pēc pašas vēlēšanās šā gada septembrī.

 

Par Latvijas Radio 5 – Pieci.lv

Latvijas Radio 5 – pieci.lv ir saturiski plašākā un daudzveidīgākā jauniešu multimediālā platforma Latvijā. Tas ir vienīgais sabiedrisko mediju kanāls Baltijā, kura lineārā raidlaika nedēļas jauniešu auditorija sasniedz 157 tūkstošus.

Latvijas Radio 5 – pieci.lv programmā ir mūzikas, tehnoloģiju, sporta, dzīvesstila, datorspēļu, veselības, mākslas u.c. aktualitātes auditorijai vecumā no 16 līdz 34 gadiem. Regulāri tiek veidoti podkāsti (Kā ir būt, Radio rings, Pieci skatās, Rītdiena īsumā, Piecas garšas, Piektais līmenis, Profesiju skatlogs), kā arī īpašs video saturs dažādās platformās (Pieci.lv vlogs, Piecas kartes, Atkod valsti, Kā ir būt: TALKA u.c.). Ik gadu viens no lielākajiem notikumiem ir labdarības maratons „Dod pieci!”, ko radiostacija rīko kopā ar pārējiem sabiedriskajiem medijiem.

 

 

Papildu informācijai:

Liene Pālēna

Latvijas Radio

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 26104145

E-pasts: liene.palena@latvijasradio.lv