Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Vārda diena: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio 4 skanēs pasakas ukraiņu valodā

No piektdienas, 25. marta, mazākumtautību valodās raidošais Latvijas Radio 4 – Doma laukums reizi nedēļā atskaņos vakara pasaciņas ukraiņu valodā. Pasakas skanēs piektdienās plkst. 20.05. Ierakstus veidojis Latvijas Radio “Radioteātris”, un pasakas lasīs ukrainiete Laura Vilcāne.

 

„Pasakām vienmēr piemitusi spēja nomierināt, iepriecināt un ļaut kaut uz brīdi piedzīvot citu realitāti. Tieši tādēļ vakara pasakas būs liels mierinājums tiem ukraiņu bērniem, kas šobrīd uzturas Latvijā un aizvien nav attapušies no kara šausmām,” uzskata idejas autore, Latvijas Radio 4 – Doma laukums galvenā redaktore Anna Stroja. Viņa atklāj, ka turpmākajās nedēļās būs dzirdamas ukraiņu tautas pasakas, piemēram, par to, kā viltīgs zaķis uzvarēja lāci.

 

Pirmo desmit pasaku ierunāšana ukraiņu valodā uzticēta teātra darbiniecei Laurai Vilcānei, kas vēl pirms mēneša bijusi Drāmas un komēdijas teātra aktieru trupas vadītāja Kijivā, bet, karam sākoties, devusies bēgļu gaitās un ieradusies Latvijā. Šobrīd viņa jau sākusi strādāt par režisora asistenti Dailes teātrī. „Lai gan ukraiņi ļoti labi saprot un runā krievu valodā, tomēr ukraiņu valoda ir mūsu dzimtā valoda, un, ja mēs tajā nesarunāsimies, nerakstīsim grāmatas un nestāstīsim pasakas, tad kā mēs kļūsim par ukraiņu nāciju?” retoriski jautā ukrainiete Laura Vilcāne.

 

Projekta redaktore ir Ilona Jahimoviča, skaņu režisore – Sendija Burka.

 

Pasakas ukraiņu valodā Latvijas Radio 4 – Doma laukums ēterā no 25. marta skanēs katru piektdienu plkst. 20.05. Pasakas būs klausāmas ne tikai radioviļņos, bet arī Latvijas Radio 4 mājas lapā un visās populārākajās straumēšanas platformās.

 

Atgādinām arī, ka no 1. marta, uz nenoteiktu laiku Latvijas Radio 4 – Doma laukums plkst. 18.05 pārraida Ukrainas sabiedriskā radio ziņu izlaidumus ukraiņu valodā. Tādējādi tiek izrādīta solidaritāte Ukrainai un nodrošināta informācijas pieejamība gan Latvijā dzīvojošiem ukraiņiem, gan tiem, kas no Ukrainas meklē patvērumu Latvijā.

 

Par Latvijas Radio 4 – Doma laukums

 

Latvijas Radio 4 – Doma laukums ir viens no pieciem Latvijas Radio grupas kanāliem, kas diennakts režīmā raida kopš 2002. gada 7. janvāra. Radio programma skan krievu un citās mazākumtautību valodās, nodrošinot informāciju un analīzi par Latvijas politisko, sociālo, tautsaimniecības un kultūras dzīvi, mūziku un jaunatnes lietām. Saskaņā ar Kantar TNS datiem, LR4 ik nedēļu sasniedz ap 167 tūkstošiem klausītāju (2021. gada dati). Strauji aug arī LR4 satura patēriņš podkāstu formātā. LR4 saturam iespējams sekot līdzi arī sociālo tīklu kontos Facebook @LatvijskoeRadio4 un Instagram @latvijskoe_radio_4.

 

Papildu informācija:

Liene Pālēna

Latvijas Radio

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 26104145

E-pasts: liene.palena@latvijasradio.lv