Ceturtdiena, 2024. gada 18. jūlijs

Vārda diena: Rozālija, Roze

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

„Dod pieci!” ietvaros Grēviņš skries septiņus maratonus

 

Šī gada labdarības maratons “Dod pieci!”, solidarizējoties ar ukraiņu tautu, aicina atbalstīt Latvijā nonākušos ukraiņu bērnus. Savu artavu šogad labdarības maratonā „Dod pieci!” sniegs arī tā aizsācējs Latvijā DJ Toms Grēviņš, kurš turpinās pērn aizsākto tradīciju un kļūs par skrienošo DJ, tādējādi nesot “Dod pieci!” vēsti uz Latvijas reģioniem, katru dienu visu labdarības maratona laiku skrienot reālu maratonu (42 km).

Toms Grēviņš, būdams labdarības maratona „Dod pieci!” aizsācējs Latvijā, jau pērn pirmo gadu maratona pastāvēšanas laikā ziedojumus vāca ārpus stikla studijas, kļūstot par skrienošo DJ. „Manu maratonu mērķis arī pagājušā gadā bija izkāpt ārpus savas komforta zonas un caur to piesaistīt sabiedrības uzmanību. Arī šogad vēlos šo tradīciju turpināt un noskriet 7 maratonus. Tas nav viegls uzdevums, bet tā ir mana artava ukraiņu bēgļu atbalstam. Apetīte rodas ēdot! Šogad manās rokās jeb drīzāk kājās ir iespēja savākt vēl lielāku ziedojumu apjomu un ne mirkli nešaubos, ka to arī izdarīšu!” norāda Latvijas Radio 5 – Pieci.lv radošais direktors Toms Grēviņš.

Līdz ar labdarības maratona “Dod pieci!” startu arī DJ Toms Grēviņš šogad uzsāks savu skriešanas maratonu startu – 7 dienas skrienot 7 reālus maratonus. Labdarības maratona „Dod pieci!” atklāšanas dienā, 16. decembrī, plkst. 10.00 Grēviņš no stikla studijas Doma laukumā uzsāks savu pirmo maratona distanci Rīgā. Šo skrējienu atbalstīs mājokļu attīstīšanas uzņēmums „Bonava Latvija”. 17. decembrī Toms dosies uz Rēzekni, lai uzņēmuma „Latvijas Finieris” vārdā skrietu vēl vienu 42 km distanci. Rēzeknē Grēviņš plkst. 10.00 startēs no Latgales vēstniecības GORS. 18. decembrī Toms savus 42 kilometrus skries Daugavpilī, par ko paldies jāsaka uzņēmumam „Circle K”. 19. decembrī Grēviņš atgriezīsies atpakaļ Rīgā, startējot un finišējot no uzņēmuma „Printful” centrālā biroja Rīgas centrā. Uzņēmums apsolījis arī par katra „Printful” darbinieka noskrietu kilometru šajā dienā savam ziedojuma čekam pievienot vēl 5 eiro. Savukārt, palešu un palešu apmaļu ražotājs “Kronus” ziedos līdzekļus par Toma maratonu 20. decembrī Talsos. 42 km maratona distance tiks noskrieta, riņķojot gar Talsu ezeru. 21. decembrī, pateicoties viena no Latvijas lielākā internetveikala M79.lv ziedojumam, Grēviņš skries maratonu Jelgavā. Tāpat, sākot no šodienas līdz pat 22. decembrim, iegādājoties noteiktu ražotāju preces M79.lv internetveikalā, uzņēmums papildus ziedos 5% no ienākumiem. „Dod pieci!” noslēguma dienā, 22. decembrī, Toms 42 kilometrus atkal skries Rīgā pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmuma „Rimi” vārdā. Kopā ar Tomu šajā maratonā skries arī „Rimi Rīgas maratona” dalībnieki. Noslēguma maratona starts, atšķirībā no citām dienām, sāksies īsi pēc plkst. 15.00. 

Katrs no šiem uzņēmumiem atvēlējis vismaz 10 tūkstošus eiro lielu ziedojumu ukraiņu bēgļu bērnu atbalstam Latvijā, kas tiks pieskaitīti labdarības maratona “Dod pieci!” kopējam ziedojumu čekam maratona izskaņā, 22. decembra tiešraidē Latvijas sabiedriskajos medijos no plkst. 21.10 līdz 22.20. Visa uzņēmumu ziedotā nauda 100% apmērā nonāks Ziedot.lv izveidotajā Ārkārtas palīdzības fondā un tiks izlietota Ukrainas bēgļu ģimeņu bērnu neatliekamajām vajadzībām.

 

Ziedošanas iespējas labdarības maratonam „Dod pieci!”:

  • Jau no 1. decembra ikviens var ziedot līdzekļus apmaiņā pret mīļākās dziesmas atskaņošanu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā. “Dod pieci!” labdarības maratona laikā no 16. līdz 22.decembrim radio skanēs tikai par ziedojumiem izvēlētās dziesmas. Ziedojumus, sākot no 5 eiro, var veikt mājaslapā www.dodpieci.lv.
  • Šogad pirmo reizi “Dod pieci!” vēsturē notiks arī īpašs labdarības koncerts 17. decembrī no plkst. 21.10 līdz 23.00 Latgales vēstniecībā GORS. Pasākums apmeklētājiem ir pieejams par ziedojumu vismaz 5 eiro apmērā dodpieci.lv mājaslapā, aktivizējot papildu funkciju – ziedojums pret koncerta apmeklējumu (līdzīgi kā ziedojums pret dziesmu).
  • No 1. decembra skaidras un bezskaidras naudas ziedojumi tiks pieņemti arī „Circle K” degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā. Šogad „Circle K” apsolījis dubultot tos ziedojumus, kas saņemti viņu degvielas uzpildes stacijās.
  • No 16. līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus būs iespējams veikt arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā.

 

Šogad sabiedriskie mediji solidarizējas ar ukraiņu tautu

Jau ziņots, ka sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!” jau devīto gadu notiks īsi pirms Ziemassvētkiem, no 16. līdz 22. decembrim, sešarpus diennaktis jeb 158 stundas raidot no īpašas stikla studijas pilsētvidē, Doma laukumā, Rīgā.

Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur projekta partneri – labdarības organizāciju Ziedot.lv nonāks Ārkārtas palīdzības fondā, lai sniegtu tiešu palīdzību ukraiņu bēgļu bērnu pamatvajadzību nodrošināšanai Latvijā. Kā ik gadu, arī šogad labdarības maratonā saziedotie līdzekļi 100 % apmērā tiks veltīti ziedojuma mērķim.

“Dod pieci!” organizē Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv. Projekta partneris ir labdarības organizācija Ziedot.lv. Labdarības maratona norises partneri ir Luminor banka un Circle K Latvia, komunikācijas kampaņu veido reklāmas aģentūra Havas Creative. Savu atbalstu labdarības maratona “Dod pieci!” norisē sniedz arī vairāk nekā 20 uzņēmumi.

 

Papildu informācija:

Liene Pālēna

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijas Radio

Tālr.: +371 26104145

Doma laukums 8, Rīga, LV-1505

www.latvijasradio.lv