Svētdiena, 2024. gada 23. jūnijs

Vārda diena: Līga

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Sākas “Muzikālās bankas 2023” fināla balsojums par gada vērtīgāko dziesmu

Informācija medijiem

02.01.2024.

Sākas “Muzikālās bankas 2023” fināla balsojums par gada vērtīgāko dziesmu

Šodien, 2. janvārī, sākas fināla balsojums par gada vērtīgāko popa un roka dziesmu Latvijas Radio 2 rīkotajā aptaujā “Muzikālā banka 2023”. Līdz 15. janvārim 25 fināla dziesmas vērtēs klausītāji un “Muzikālā banka” eksperti, bet 16. janvārī tiks paziņotas tās 15 dziesmas un to izpildītāji, kuri dosies uz Daugavpili un cīnīsies par gada vērtīgākās dziesmas titulu. Pirmo reizi aptaujas vēsturē šogad uzvarētāju starp 15 fināldziesmām noteiks tikai un vienīgi klausītāju un skatītāju balsojums ceremonijas tiešraides laikā 27. janvārī īsi pēc plkst. 21.00 Latvijas Radio 2 un LTV1 tiešraidē no Daugavpils Olimpiskā centra.

““Muzikālās bankas” 2023. gada sezonas aptaujā kopumā tikušas iekļautas 150 dziesmas. Šajā sezonā aptaujā ir gan labi zināmi mākslinieki, gan jauni vārdi, kā arī mūziķi, kuri kādu laiku bija klusējuši un nu ir gatavi sniegt savu artavu popmūzikas celšanai Latvijā. Aktīvi ir bijuši ne vien paši mūziķi, bet arī klausītāji, iesaistoties topu veidošanā un nenogurstoši balsojot par saviem favorītiem. Paldies visiem, kuri atbalsta Latvijas mūziķus,” teic Latvijas Radio 2 direktors Kaspars Mauriņš.

Apkopojot gada rezultātus, “Muzikālās bankas 2023” fināla balsojumā iekļuvušas šādas 25 dziesmas alfabētiskā secībā: 

 

BAĻĻĪTE – Citi Zēni, Labvēlīgais Tips

CIK TĀLU VĒL? – Chris Noah

DZĪPAROS – Antra Stafecka, Ivo Grīsniņš Grīslis

ES GAIDU ZIEMU – Triānas Parks

GALERIJĀ – Lauris Reiniks

ILGOŠANĀS ZVANI – Astro’n’out

IR – Dzelzs Vilks

KARALIENES VALSIS (DAME LA MANO) – Prāta Vētra

LABVAKAR – Singapūras Satīns

LATGALITA – Latgalīšu reps, Felipe Gabriel

LAUZTO ŠĶĒPU KARAĻVALSTS – Dons

ĻAUJ MAN – Kautkaili

MĒS TURPINĀMIES – Sudden Lights

PAVED MANI (TUVĀK MAN PAŠAI) – Aminata

PĒRKONS PĀRIES – Aija Andrejeva

PLĒSĪGI – RAUM

RAĶEŠU ZINĀTNE – Fiņķis, Patrisha

SEVI PROJĀM DOT – Dārta Stepanova, Dagnis Roziņš

SMAIDOT – Jānis Stībelis

SPĒLĒ SAVĀ BURVJU FLAUTĀ – Intars Busulis 

ŠAĻTI – Bez PVN, Diona

TIKAI SAVĀ IZTĒLĒ – Patrisha

VĒLOS DZĪVOT – ArtifexLV, Karīna Tropa, Atis Zviedris

VIŅA IR MANA TERAPIJA – Aija Andrejeva, Olga Rajecka

25 – Miks Galvanovskis

“Muzikālās bankas 2023” lielā finālbasojuma dziesmas vērtē arī neatkarīga un profesionāla žūrija, kurā piedalās komponists Zigmars Liepiņš, komponists, pianists un aranžētājs Kristaps Krievkalns, operdziedātājs Raimonds Bramanis, diriģents Aigars Meri, dīdžejs, producents un Latvijas Radio 5 mūzikas redaktors Uldis Cīrulis (DJ Monsta), trombonists un Latvijas Radio bigbenda dalībnieks Uldis Ziediņš, dziedātāja Elza Rozentāle, diriģente un dziedātāja Laura Leontjeva, mūzikas kritiķis un žurnālists Uldis Rudaks, kā arī muzikoloģe un LTV Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle. 

Par savu mīļāko kompozīciju ikviens var balsot reizi dienā www.muzikalabanka.lv līdz 15. janvārim. Klausītāji un žūrija noteiks 15 labākās dziesmas, kas turpinās cīnīties par gada vērtīgākās dziesmas titulu “Muzikālā banka 2023” noslēguma koncertšovā 27. janvārī tiešraidē Latvijas Radio 2 un LTV1 no Daugavpils Olimpiskā centra. 

Par “Muzikālo banku”

“Muzikālā banka” ir Latvijas Radio 2 rīkota aptauja, kurā ik gadu klausītāji nosaka vērtīgākās un mīlētākās pašmāju dziesmas. Latvijas Radio 2 ēterā “Muzikālā banka” skan trīs reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās plkst. 14.05 un sestdienās no plkst. 12.00. Visa gada garumā klausītāju balsojums mājaslapā www.muzikalabanka.lv nosaka nedēļas, mēneša un gada vērtīgākās popa un roka dziesmas. Tradicionāli “Muzikālās bankas” gada aptauja noslēdzas ar vērienīgu apbalvošanas ceremoniju, kurā piedalās to dziesmu autori un izpildītāji, kuru darbi no radio klausītāju un žūrijas puses tiek novērtēti visaugstāk. 

Šogad “Muzikālā banka” notiks jau 24. reizi. “Muzikālā banka 2022” laurus plūca grupa “Citi Zēni” ar dziesmu “Lieka štuka”. Par otru vērtīgāko dziesmu kļuva grupas “Sudden Lights” izpildītā dziesma “Laternas”, savukārt trešo vietu ieņēma “The Sound Poets” ar dziesmu “Pie vienas uguns”.

Papildu informācijai:

Liene Pālēna

Latvijas Radio 

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 26104145

E-pasts: liene.palena@latvijasradio.lv